Двубоят от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига в Трявна между едноименния тим на домакините и Литекс продължи само 65 минути. Тогава феновете на домакините нахлуха на терена и обиждаха съдиите, които се прибраха в съблекалните. Секунди преди нахлуването Искрен Писаров от ловешкия състав бе повален в наказателното поле и главният съдия Мирослав Михайлов отсъди дузпа.

Преди това обаче домакините имаха претенции за засада, но тя остана без уважение. До въпросния момент резултатът беше 1:1. Отборът на Литекс владееше инициативата, а съперникът им бе заложил на дефанзивна тактика. Въпреки това първи достигна до гол. Реализира го Николай Енев след центриране на Александър Дамянов. Гостите изравниха в 40-ата минута, когато Илиян Митрев шутира неспасяемо от 20 метра.

След инцидента ръководството на домакините пусна жалба срещу съдийството и заяви, че ще предостави на Зоналния съвет на БФС - Велико Търново видеоматериал, заснет от няколко камери.