Две срещи от регионалните групи в Пловдивска област бяха прекратени през този уикенд, съобщава Зоналният съвет на БФС в града.

В северната пета дивизия на срещата Дъбене - Старосел в 75-ата минута реферът Зл. Пеев е вдигнал червен картон на играч от гостите, след което почти половината отбор е започнал групов протест. Реферът е преценил, че няма условия срещата да продължи и я е прекратил при резултат 3:1.

В същото ниво в група Център на срещата Куртово Конаре - Цалапица в 30-ата минута при резултат 4:0 реферът Р. Дончев е отсъдил дузпа за домакините. Те вкарват наказателния удар за 5:0 , след което играч на гостите получава червен картон за обида на съдията. В този момент част от отбора на гостите тръгва да си излиза от терена, а друга част се нахвърлят срещу съдията в групов протест. Реферът Р. Дончев е преценил, че няма условия срещата да продължи и я е прекратил в 33 минута.
Предстои през седмицата СТК да потвърди служебен резултат 8:0 в полза на Куртово Конаре.

Рекордно кратък мач за юношите на Арда (Кърджали) имаше този уикенд. Това стана в срещата от първенство на Юноши старша възраст "А" Ботев (Пд) - Арда не завърши. Гостите дойдоха на игрището само със 7 души, като във 2 минута един от тях получи