Футболистите на Черноморец (Несебър) ще играят на финал за купата на аматьорската лига. В спор за първата титла в историята на тима те ще се изправят срещу Ком-Миньор (Берковица). По традиция двубоят за отличието се състои на националния стадион “Васил Левски”.

Възпитаниците на Стоян Гурков елиминираха в полуфиналната фаза на турнира Сливнишки герой, на стадион “Тодор Диев” в Пловдив с 2:1 . Головете на Илчо Илчев и Румен Босилков се оказаха достатъчни. Илчев откри резултата в 29-ата минута, след бомбен шут от пряк свободен удар. Веднага след гола Денислав Андреев можеше да удвои преднината, но ударът му бе избит.

Черноморец поведе с два гола аванс, след като опитният Босилков изпълни безапелационно отсъдената в 62 минута дузпа. Играчите на Сливнишки герой върнаха интригата, като намалиха разликата на 2:1. До последния съдийски сигнал те се опитаха да наложат отчаян щурм, но опитите им доведоха само до почетната загуба.

В същото време Ком-Миньор преодоля Аристон (Русе), след изпълнение на дузпи.