С две попадения на капитана Ридван Хаджифейзула Брестник би с 2:0 Елегант. Бързакът откри в 25-ата минута. Тогава Петър Пенчев пусна пас от половината на Брестник, Николай Денев продължи с глава и Аби прехвърли вратаря на гостите за 1:0. След центриране от фаул в 68-ата минута Хаджифейзула заби с глава за 2:0. За пръв път 90 минути за Брестник изигра в шампионатен мач младокът Петър Атанасов.

Лидерът Любимец записа очаквана победа с 1:0 като гост на Арда. По този начин тимътостава лидер с 55 точки.

ЮГОИЗТОЧНА – 24 КРЪГ
Арда - Любимец 0:1, Асеновец - Космос (Бс) 2:1, Розова долина – Металик 2:0, Горубсо (Рудозем) - Черноморец (Несебър) 3:1, Поморие - Загорец 4:1, Брестник - Елегант (Хисаря) 2:0, Левски (СтЗ) - Гигант (Съединение) 0:0, Странджа-Металург (Средец) - Левски (Карлово) 3:0
КЛАСИРАНЕ: 1.ЛЮБИМЕЦ 55 т., 2.Локо (СтЗ) 48, 3.Черноморец (Нес) 45, 4.Брестник 43, 5.Поморие 41 и др.