Беласица се завърна в професионалния футбол. "Комитите" се наложиха с 3:2 над Вихрен пред над 5000 зрители на митичния "Цар Самуил".

Така два кръга преди края на първенството в Югозападната Трета лига, тимът от Петрич е недостижим на върха с 10 точки повече от втория Витоша (Бистрица).

Над 1000 зрители подкрепиха Беласица в битката за Втора лига

Наложиха се над Костинброд

В днешния мач Бела дръпна в резултата с 2:0 до 12-та минута, но гостите успяха да изравнят до почивката. През второто полувреме феновете буквално "вдигнаха" футболистите на Николай Николов - Чезето и те осъществиха мощен натиск. След куп пропуски и драматични моменти пред вратата на Вихрен, резервата Димитър Иванов успя да вкара за 3:2 в 75-та минута и отприщи всенародната радост в южния град.

Последните минути на двубоя се играха при непрекъсната заря от трибуните, а след последния съдийски сигнал всички в Петрич ликуваха - тяхната Бела отново е във Втора лига.