Беласица победи Перун (Кресна) с 6:0. Атаките по двата фланга бяха провеждани най-вече чрез Стивън Кирилов и Аспарух Смилков, подкрепяни от защитниците Аспарух Шамкалов и Атанас Карачоров.

Първият гол в срещата отбеляза Аспарух Смилков в 12-та минута, Димитър Стоев покачи на 2:0 в 29-та. При този резултата двата отбора се оттеглиха на почивка.

Саша Симонович: Всички скачат на Беласица на 120%

"Напрежението ни дойде вповече"

През второто полувреме футболистите на Беласица играеха с още по-голяма лекота, защото силите на колегите им от Перун намаляха. В 54-та минута Смилков направи резултата класически - 3:0. В 60-та минута Марти Таушанов реализира отсъдената дузпа за спъване на Стивън Кирилов за 4:0. В 74-та минута Стивън Кирилов покачи на 5:0. Последното попадение бе дело на Атанас Димитров в самия край на срещата.

С тази победа отборът на Беласица запазва шансовете си за атакуване на първото място в крайното класиране.