Отборът на Атлетик (Бургас), който иначе се състезава в регионалната дивизия, спечели 13-ия турнир за купата на Община Бургас по футбол в зала, съобщи БТА. На финала тимът с играещ президент Станчо Цонев, който е бивш ас на Нефтохимик, разгроми Поморие със 7:1.

Новоизбраният кмет на града Димитър Николов изгледа второто полувреме на финалната среща в зала Младост, след което връчи купата на победителите.

Бившият играч на Нефтохимик Милен Георгиев вкара две попадения във финалната среща и стана голмайстор на турнира с общо 9 попадения. Два гола на финала вкара и Мирослав Косев, а един добави шефът Станчо Цонев.

В срещата за 3-ото място Черноморец нямаше проблем с Камено и го разби с 6:2. Нафтекс пък спечели с 5:0 срещу Космос (Бургас) в мача за 5-ото място.

Георги Калоянов (Поморие) беше избран за най-добър полузащитник, а Венцислав Бонев от Нафтекс- за най-добър защитник. Вратарят на Камено Георги Желев спечели приза за най-добър на този пост.