Отборът на Камерун оглави класирането в група "А" на турнира за Купата на Африканските нации. "Лъвовете" постигнаха своята първа победа в надпреварата, след като блеснаха с обрат срещу дебютантите от Гвинея-Бисау с 2:1.

Двубоят започна по отличен начин за бившата португалска колония, която откри резултата още в 13-ата минута. Гол-шедьовър сътвори крайният бранител Пикети, който пое топката от своята половина, премина четирима футболисти на Камерун и с безпощаден шут не остави никакъв шанс на Ондоа.

Габон с второ поредно равенство на КАН 2017

Ново разочарование за габонския народ - "пантерите" пак не победиха (ВИДЕО)

Обамеянг и компания направиха 1:1 и с Буркина Фасо

Опитът на Камерун в турнира все пак си каза думата и фаворитите изравниха след точно час игра. Бенджамин Муканджо се пребори за една топка и подаде към колегата си Сиани, който опита късмета си от средна дистанция. Плътният му шут се превърна в невъзможен за спасяване от Мендеш и така паритетът беше възстановен.

Наследниците на Самуел Ето"о стигнаха до пълния обрат с подобен гол на първия в 79-ата минута. Басогог се оказа най-съобразителен при един ъглов удар и пусна към непокрития на границата на наказателното поле Нгадеу-Нгаджуй. Последва истински снаряд, който постави на колене Гвинея-Бисау и донесе страхотна радост в лагера на Камерун.

Снимка 273810

66 минути за символичните гости записа преминалият през ЦСКА халф - Тони Силва.

В последния кръг селекцията на белгиеца Броос ще мери сили с домакините от Габон, докато Гвинея-Бисау ще срещнат Буркина Фасо.

КАМЕРУН - ГВИНЕЯ-БИСАУ 2:1

0:1 Пикети (13"), 1:1 Сиани (61"), 2:1 Нгадеу-Нгаджуй (79")

СТАДИОН: "Стад д"Ангонже", Либревил

СЪДИЯ: Юсуф Срайри (Тунис)

КАМЕРУН: Ондоа, Тейкеу, Ойонго, Нгадеу-Нгаджуй, Фай, Сиани, Манджек, Муканджо, Абубакар, Н"Джие, Басогог (резерви: Боя, Бокве, Мабоука, Н"Колу, Зуа, Сали, Года, Сучуин Джоум, Тамбе, Токо Екамби, Джетей, Нгвем)

ГВИНЕЯ-БИСАУ: Мендеш, Канде, Юрай, Силва, Дабо, Зезиньо, Тони Силва, Жуниор, Нани, Федерик Менди, Пикети (резерви: Руи Дабо, Емануел Менди, Сана, Ердисон, Камара, Са, Фал, Агостиньо, Сами, Жоао Марио, Идриса Камара, Алдаир)