Отборът на Витоша (Бистрица) загуби домакинството си на Берое в двубоя между двата състава от неделната програма на Първа лига.

Заралии бяха фаворит в срещата и резонно стигнаха до крайния успех. Старозагорци имат големи амбиции в първенството, макар и да не се намират в блестяща форма.

Берое спечели с минималното 1:0, след попадение на Педро Еуженио, отбелязано след 13 минути игра.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Витоша - Берое 0:1, гол на Педро Еуженио!

Старозагорци ще възвръщат формата си

Първото полувреме започна по доста атрактивен начин, като и двете единайсеторки сякаш побързаха да убедят феновете по трибуните, че мачът ще се получи и ще предложи всички възможни футболни достойнства и емоции на аудиторията.

На първо време домакините понечиха да организират натиск, но силите им издържаха едва 10-ина минути.

Снимка 319247

След периода, в който изчакваше да разбере какво възнамерява да предприеме съперникът, Берое на свой ред овладя притежанието върху топката и не го изпусна до края на тази част.

В резултат на това нулевото равенство бе пратено в историята след 13 минути игра, когато Педро Еуженио даде по-скоро заслужено предимство на тима си в резултата с попадение за 0:1.

Снимка 319244

Домакините дори не успяха да получат право на отговор, като на два пъти, само в рамките на няколко игрови минути, те се спасиха от нови голове във вратата си.

В средата на първата част играта загрубя и фауловете зачестиха, което изнерви състезателите, а повлия и върху качеството на двубоя като цяло.

До почивката нови попадения не бяха реализирани и двете единайсеторки се оттеглиха в заслужена почивка.

Снимка 319245

През второто полувреме накъсването на играта продължи с всичка сила, което занижи оптимално предоставяния от двата тима футбол на терена.

Официалните предупреждения не липсваха, а Мартин Райнов можеше да бъде изгонен за няколко минути, след като получи жълт картон, но продължи да извършва ненужни фаулове.

Снимка 319248

Така или иначе нова промяна в резултата, колкото и да им се искаше на домакините, не беше записана и Берое стигнаха до крайния успех. Благодарение на победата си, тимът се придвижи до 5-ата позиция в подреждането, като е с актив от 20 точки.

Витоша е категорично последен и разполага с едва 2 пункта срещу името си.