Отборът на Берое се завърна на победния път. Заралии постигнаха минимален, но много ценен успех срещу Пирин (Благоевград). В герой за домакините се превърна японският халф – Кохей Като, реализирал единственото попадение веднага след почивката. Азиатецът можеше да се окъпе в още по-голяма слава, ако в 60-ата минута, не бе пропуснал да удвои. Пирин пък така и не направи нищо интересно, с което да затрудни националния страж – Благой Макенджиев.

Успехът изкачи беройци до третото място в Първа лига с актив от 9 точки и мач по-малко. Пирин пък остава на десетата позиция с четири пункта.

Първата част бе едно истинско мъчение и за двата отбора. С една идея по-опасни бяха домакините, които обаче така и не създадоха нещо запомнящо се пред вратата на Краси Костов. Активен с действията си бе крайният бранител – Веселин Пенев, който на два пъти извади добре топката за Алекс Колев и Педро. Въпросните обаче не съумяха да отправят голови удари.

Берое – Пирин 1:0 (Развой на срещата по минути)

Японец задълбочи кризата при "орлетата"

Пирин пък разчиташе главно на своите флангови играчи – Тони Тасев и Димитър Благов. Вторият пробва с няколко далечни изстрели Благой Макенджиев, но на национала не се наложи да демонстрира рефлекс.

Второто полувреме стартира по отличен начин за беройци, които най-сетне успяха да поведат в резултата. Веско Пенев отново внесе смут в редиците на "орлетата" след пробив по крилото. Подаването му към Алекс Колев свари неподготвени Алешандре Ханс и Николов. Таранът демонстрира отлична визия за играта и чукна елегантно към включилия се Кохей Като, който от няколко метра не остави никакви шансове на Краси Костов!

Ситуацията за Пирин можеше да стане още по-тежка в 60-ата минута. Краси Костов не се намеси добре при едно центриране, което даде възможност на Като да реализира втория си гол в мача. Ударът му с глава обаче бе избит в корнер от протегналия крак бранител Алешандре Ханс.

В 71-ата минута страхотен рейд на Том от Берое вдигна трибуните в Стара Загора. Бразилецът пое топката близо до тъчлинията отляво по атаката и набра скорост, като с огромна лекота премина през трима съперници. Вече при границата на наказателното поле халфът опита удар с десния крак, ала изпълнението му беше много далеч от истината.

До края Пирин така и не успя да сътвори поне една опасност пред Макенджиев и заслужено инкасира третата си загуба през тази кампания.

В следващия кръг Пирин излиза на живот и смърт в домакинството  си на Берое. Двубоят е чак на 11 септември от 19:00 часа. Ден по-късно Берое гостува на Локо (Горна Оряховица) от 20:00.