Лазаров центрира отдясно в наказателното поле, където Вълчанов с глава прати топката в аут.

Пропуск на Садула!!! Вълчанов центрира отдясно, а капитанът на Витоша се включи от втора позиция и от няколко метра с глава прати топката над вратата.

Снимка 378429

58′

Ненов влиза на мястото на Георгиев.

54′

Котев не изчисти добре топката при центриране от корнер. Кълбото попадна в Спас Георгиев, който от границата на наказателното поле стреля покрай вратата.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

42′

Спас Георгиев се устреми сам срещу Василев, но Тодор Гочев с отличен шпагат предотврати опасност пред своята врата.

40′

Жълт картон за Долапчиев.

39′

Удар на Цанков бе спасен от Костов. След изпълнение на корнер Долапчиев опита задна ножица, но отново вратарят на Ботев се намеси.

Снимка 378430

37′

Садула намери Кутев пред наказателното поле. Халфът изведе Ивайло Лазаров зад защитата на Ботев, а халфът с удар в далечния ъгъл вкара за 1:1.

34′

Валери Божинов опита странична ножица, но успя да уцели топката.

32′

Жълт картон за Мариян Иванов.

30′

Неточен удар на Божинов.

27′

ГООООООООЛ ЗА БОТЕВ!!!! Валери Божинов се разписа. Нападателят поде атака за своя отбор и подаде към Петър Атанасов отляво. Офанзивният играч от своя страна намери нападателя пред наказателното поле, а Валери с удар от движение вкара за 0:1.

23′

Петър Атанасов проби отляво и опита да намери Валери Божинов в наказателното поле, но защитник на Витоша изчисти в корнер. След ъгловия удар Георгиев нанесе удар, който мина покрай вратата.

19′

Жълт картон за Михайлов.

12′

Лазаров центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, Котев опита удар с глава, който рикошира в играч на гостите и мина покрай вратата.

Снимка 378431

11′

Удар на Кутев минава покрай вратата на Костов.

8′

Спокойно начало на срещата, опасностите пред двете врати липсват.

1′

96. Милев 94. Ненов

Тази седмица около Ботев (Враца) медийният шум не спира. И как да е иначе, след като с отбора подписа Валери Божинов, който идва със статут на голяма звезда.

32-годишният таран парафира до зимата с врачани, направи вече няколко тренировки и бе включен в групата за днешното гостуване на Витоша от 8-ия кръг на Първа лига.

Последният гол на Валери Божинов падна преди 490 дни и беше от дузпа

Преди 412 дни записа пълни 90 минути на терена

По всяка вероятност Божинов няма да започне сред стартовите 11, тъй като не е играл отдавна, но добрата новина за ръководството е, че нападателят води пълноценна подготовка, докато бе в Риека.

Домакините пък ще опитат да вземат нови точки у дома, след като вече спечелиха цели 9 след първите 7 кръга.

Двубоят в Бистрица е от 17,30 часа, който е и първи в програмата от предстоящия кръг в елита.

Сашо Ангелов: Убеден съм, че Божинов ще вдигне класата на Ботев (Враца)