Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90′

Край на мача.

80′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!!! Виана се разписа! Бразилецът получи отличен пас от Неделев и с техничен удар вкара за 0:2.

46′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Невероятно попадение на Неделев!

Бележи от много далечна дистанция с прекрасен гол в ъгъла на Василев!

Каквото и да се каже за този гол, ще е малко.

Подобни попадения не падат често в България!

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме гостите бяха далеч по-активният отбор на терена. Цяло чудо бе, че домакините им удържаха на натиска, като само в първите 15 минути пловдивчани имаха четири реални възможности за откриване на резултата.

Първо Вутов стреля опасно, но топката се отби в крак на бранител, преди да стигне до очертанията на вратата.

След това и Неделев проби опасно в полето на опонента, но протегнат крак на защитник спря кълбото, отправено от лидера на "канарчетата" към целта.

Последва и опасен изстрел на Лъчезар Балтанов, преди отново Вутов да шутира силно, но покрай вратата.

При изпълненията на ъглови удари от страна на състезателите на Ботев (Пд), някои от по-високите футболисти на домакините се връщаха в отбрана и заедно се справяха с опасностите.

Удар на Неделев в средата на полувремето, отправен от много малък ъгъл, срещна дясната греда на вратата на младия Василев.

Самият вратар на бистричани се намеси в три отделни случая, спирайки изстрели на Виана, Балтанов и Неделев.

Така или иначе резултатът не беше открит след едно полувреме игра.

45′

Почивка.

43′

Вутов се върна на терена, след като получи медицинска помощ.

Бе ударен в лицето неволно от състезател на бистришкия тим.

42′

Нов изстрел към вратата на домакините.

Негов автор бе Вутов.

Поредно спасяване на Василев.

34′

Неделев шутира от много малък ъгъл!

Топката се отбива в гредата зад Василев.

Малшанс за пловдивчани.

Дали няма да съжаляват те за многото си пропуски?

31′

Виана стреля!

Спасяване на Василев.

Най-добрата възможност за гостите в мача, до момента.

28′

Неделев стреля от доста далечна дистанция.

Топката се отбива в крак на бранител и излиза в ъглов удар.

Нищо интересно след изпълнението му.

28′

Опит за атрактивно изпълнение на Виана!

Ножичният му удар не се получи.

Добра възможност за гостите.

26′

Бонев играе на границата на грубостта.

Вече има официално предупреждение, така че е добре да успокои емоцията в играта си състезателят на домакините.

Получава нова забележка, макар и не формална, от съдията.

25′

Много грешки в подаванията и на двата тима.

Играта им не се получава.

Все пак по-мотивиран изглежда съставът на гостите.

24′

Солидна намеса на Василев след корнера.

Вутов се опита да открие резултата.

Не успява да го направи.

22′

Балтанов стреля!

Топката е избита в нов корнер.

Пропиляна възможност за ветерана.

19′

Жълт картон за Бонев.

18′

Без точен удар в една от двете врати.

Футболистите на Ботев (Пд) остават все така по-активните на игрището.

17′

Вутов стреля!

Василев беше изненадан.

Гол няма.

Балтанов също пробва да добави кълбото в мрежата.

Топката е избита в корнер.

12′

Засада на Амзин.

10′

Пропуск на Гъргоров!

Не успява да се разпише ветеранът от много близка дистанция!

След рикошет, кълбото излиза в корнер.

7′

Виана центрира към Вутов!

Той извършва нарушение в атака.

Ситуацията беше добра за пловдивчани, но спира пред наказателното поле.

5′

Гостите са по-активният тим в началото на мача.

Организират няколко поредни атаки в половината на съперника.

За момента без резултат.

1′

22. Христев 26. Стоименов

Витоша приема Ботев (Пд) днес от 12:00 часа в първия мач от кръг №20 на Първа лига.

Локомотив (Пд) и Левски ще определят втория преди зимната пауза

Мачът е последен в бляскавата кариера на Георги Илиев

Срещата е от задължителните за спечелване от "канарчетата", които след треньорската смяна с върнаха в битката за Топ 6.

Евентуален техен успех и загуба на Славия по-късно, ще доведат до разлика от една точка между петия Черно море и намиращите се на седмо, осмо и девето място - Арда, Ботев (Пд) и Берое.

Пловдивчани са в серия от имат пет победи и имат пет успеха срещу Витоша от пет мача. Домакините също искат да спечелят, за да запазят шансове да не изпаднат директно след втората фаза.

Ферарио Спасов: Искаме да създаваме горди ботевисти!

Феро: Искаме да създаваме горди ботевисти!

"Този мениджър не обслужва интересите на децата, а на други клубове"

Ферарио Спасов няма да разчита на част от основните си играчи. Извън групата останаха Лазар Марин, Александър Тонев и Кристиан Димитров, който е наказан. В групата от 18 футболисти попаднаха няколко юноши на клуба - Работов, Казаков, Стоименов и Василев.

Енгибар Енгибаров също има проблеми със състава.

Въпреки това той изрази оптимизъм и си пожела Витоша да завърши годината с успех. Единствената победа на Витоша беше на 1 септември срещу Царско село.