Витоша (Бистрица) продължава с отличното си представяне през новия сезон. Селекцията на Росен Кирилов влезе с гръм и трясък в Топ 6 на Първа лига, след като спечели гостуването си на Верея с 1:0.

"Тигрите" доминираха през по-голям период от срещата, но на няколко пъти бяха възпирани от отличните изяви на съперниковия вратар Георги Георгиев. Стражът все пак се пропука в 87-ата минута, когато позволи на Стефан Христов да му отбележи лек гол, който реши и всичко на "Трейс Арена".

Верея - Витоша (Бистрица) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Важна победа за "тигрите" на Росен Кирилов

Старозагорци остават на дъното в таблицата, като признаци за промяна няма и под ръководството на дебютиралия тази вечер нов старши-треньор Небойша Лекич.

Снимка 374198

Двубоят стартира далеч по-добре за гостите от Бистрица, които бързо се сдобиха с доминиращата роля в тази среща. Селекцията на Росен Кирилов бе особено опасна по крилата, където с качественото си представяне блеснаха Даниел Кутев и Стефан Христов.

Верея намери сили да демонстрира офанзивна класа, след като Денис Василев проби остро по фланга и съответно с това се справи със съперников бранител. Последва негов изстрел от трудно положение, който не намери очертанията на вратата.

Витоша (Бистрица) имаше страхотен шанс да поведе в резултата след 33 минути футбол. Гостите разгърнаха поредната си отлична атака, при която Наско Милев много елегантно центрира за връхлитащия на скорост Ивайло Лазаров. Опорният халф стреля мощно с глава, но стражът на Верея някак си докосна коженото кълбо, а след това то се отби и в горната греда.

Снимка 374197

Бившият играч на Добруджа продължи да търси гола за своя отбор. Въпросният Лазаров шутира много силно от границата на наказателното поле, но Георги Георгиев отново блесна с качествено спасяване.

Втората част започна оптимистично за верейци, които най-сетне се добраха до нещо по-интересно пред Николай Георгиев. Лидерът на тима - Тони Огнянов пробва късмета си от пряк свободен удар, ала след допир с изградената стена, топката излезе в корнер.

Макар и демонстрирали живец в атака, футболистите на Небойша Лекич отново трябваше да благодарят на стража си в 61-ата минута. Нападението на Витоша пак бе разколебано от Георгиев, след като той покри безумна грешка на Ндомбоу Александер, подарил една топка на Радко Мутафчийски. От своя страна, юношата на Левски отправи ножичен изстрел, който бе избит с една ръка.

Снимка 374196

Бистришките "тигри" си позволиха да пропуснат още една изгодна ситуация в 80-ата минута. Новото попълнение Анти Рения получи пас малко пред голлинията на Верея, но толкова се забави, че отправеният му удар попадна в шпагата на вражески защитник.

Кулминацията на този сблъсък настъпи 180 секунди преди последния съдийски сигнал. Една от заветните атаки на Витоша този път завърши с гол, подсигурил и трите точки за селекцията от Бистрица. В герой за гостите се превърна нападателят Стефан Христов, който сюрпризира вратаря на Верея, след като вместо да подава успоредно, го матира с добре насочен изстрел в близкия му ъгъл.

Снимка 374195

В следващия кръг на Верея предстои много тежко гостуване на ЦСКА. Витоша пък приема на свой терен Ботев (Пд).