Отборът на Витоша (Бистрица) записа лесна победа с 2:0 над изпадналия в немилост Верея. Точен за успеха на домакините бе Четин Садула в 22-ата и в 84-ата минута.

Витоша (Бистрица) - Верея, 2:0 (Развой на срещата по минути)

Четин Садула донесе успеха на "тигрите"

Първото полувреме премина почти изцяло под диктовката на "тигрите". Още в третата минута, домакините можеха да открият резултата, след като Георги Амзин центрира към наказателното поле на "лъвовете", но защитата се справи и Емил Йоргенсен успя да изчисти в корнер. Малко след това, Наско Милев нахлу в пеналта и веднага шутира към вратата на заралии, но стражът на старозагорци се намеси по най-добрия начин и изби топката.

В 16-ата минута пък отбелязахме единственият точен удар към вратата на бистричани. Здравко Илиев стреля много опасно от далечна дистанция, прехвърляйки Николай Георгиев, но топката разтресе напречния стълб. За съжаление на заралии, нито един друг техен играч не успя да играе с кълбото и атаката приключи.

Снимка 393676

Три минути след това, Росен Кирилов получи доста тревожни новини, след като Радко Мутафчийски се контузи и се наложи да бъде заменен и изнесен на носилка от терена. Какво е състоянието на играча на Витоша остава неясно, но доскоро той лекуваше друга травма и изглежда отново отпада от сметките на "тигрите".

Снимка 393673

В 22-ата минута, логичното най-накрая се случи и домакините поведоха в резултата. Бистричани организираха бърза контраатака, която изведе Четин Садула на чудесна стрелкова позиция. Той пое подаване отдясно от Наско Милев и лесно преодоля Георги Георгиев отблизо, след като залъга защитниците на "лъвовете" и премина през тях - 1:0.

В 32-ата минута, домакините можеха да удвоят. Стефан Христов опита от близък ъгъл да преодолее Георги Георгиев, но стражът за пореден път заключи вратата си и не позволи топката отново да влети в мрежата му. Така Витоша се оттегли на почивка с гол аванс пред Верея.

Снимка 393674

Второто полувреме беше доста по-пестеливо, за разлика от първите 45 минути. След час игра в Бистрица, "тигрите" отново организираха хубава атака. Стефан Христов бе изведен в предни позиции и успя да направи добър пробив към наказателното поле. Последва негов изстрел от границата на пеналта, но топката премина на сантиметри от целта.

В 67-ата минута, груба грешка на Румен Гьонов доведе до изстрел на Дино Мартинович, който обаче бе неточен. Всичко започна с центриране на Вушорович към вратарското поле, където защитникът на бистричани не успя да се намеси по най-добрия начин, но за негов късмет, халфът на заралии също не се представи по най-добрия начин.

Снимка 393675

В 84-ата минута, резултатът бе увеличен. Стефан Христов проби отдясно и веднага пусна пас към наказателното поле, където след рикошет капитанът Четин Садула засече топката и я мушна във вратата за втори път в този мач - 2:0.

След тази победа, Витоша вече продължава да е на 11-ото място в Първа лига с актив от 19 точки, докато Верея е на дъното с едва пет.