Витоша (Бистрица) показа изцяло нов облик на старта на новия сезон в Първа лига! "Тигрите" завоюваха знаменит обрат над Дунав (Русе) в тазвечершния мач помежду им. Момчетата на Росен Кирилов си спечелиха три точки след 2:1 у дома.

Точни за успеха им бяха Наско Милев и Стефан Христов, докато за "драконите" се разписа Ахмед Ахмедов, който е и първият голмайстор в родния ни елит през тази година.

Витоша - Дунав, 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Тигрите" с летящ старт на новия сезон

Първият половин час на стадиона в Бистрица бе изпълнен с доста интересни атаки. Двата отбора се постараха да дадат добър старт на новата футболна година в родината ни. Преди първия съдийски сигнал двата отбора излязоха със специални фланелки с надпис "Червен картон за футболните хулигани" по повод новата кампания срещу фенските изцепки по трибуните и извън тях.

Снимка 369495

Още в третата минута бистричани се впуснаха в търсене на гол. Първо Михаил Петров опита да изненада Антонов отблизо, но вратарят изби и топката попадна право в краката на Стефан Христов, който също си пробва късмета, но стражът отново се справи. Късметът обаче се усмихна на съперника им, след като само 60 секунди по-късно, "драконите" поведоха в резултата. Бистричани не се справиха със Светослав Ковачев в центъра и той напредна сам към наказателното поле, след което веднага стреля, но Георгиев изпусна топката. Тя веднага бе засечена от Ахмед Ахмедов, който с удар отблизо отбеляза за 1:0.

Малко след 15-ата минута, русенци получи нов чудесен шанс да удвоят резултата. Светослав Ковачев успя да стреля опасно към вратата, топката буквално се разходи по голлинията, но така и не я премина, след което бе изчистена от отбраната на бистричани. Витоша бързо отговори. Стефан Христов напредна в предни позиции и пусна пас в коридор към включващия се в атаката Наско Милев, но той стреля покрай вратата, въпреки че остана очи в очи с Антонов.

Снимка 369492

Преди да изтече половин час игра, Ковачев продължи да притеснява защитата на домакините. Той бе изпуснат от своя пазач и успя да напредне към вратата. Петко Цанков обаче се върна навреме, хвърли се шпагат, за да притесни младия талант на Лудогорец, и след удара му топката премина встрани. Преди последния съдийски сигнал за първите 45 минути, момчетата на Росен Кирилов също се отчетоха с още една атака, но тя определено не създаде нищо опасно пред вратата на Дунав. Наско Милев засече центриране от корнер, но не успя да завърти добре топката към целта и тя премина встрани. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултата 1:0 в полза на "драконите".

Втората част започна по-добре за домакините, който получиха и "награда от съдбата". Станислав Антонов не прецени правилно действията си срещу връхлитащия на скорост Наско Милев и извърши нарушение, заради което главния съдия веднага наду свирката и посочи бялата точка. Зад топката застана именно №96, който бе точен от дузпата, въпреки че стреля право в краката на вратаря и той докосна кълбото, но то все пак успя да се мушне в мрежата - 1:1.

Само 77 секунди по-късно, Витоша вече водеше с 2:1, след като Стефан Христов получи хубав пас от Амзин и веднага стреля към вратата, преодолявайки Антонов с лекота.

До края на редовното време, домакините продължиха да търсят ново попадение, но и не се бранеха по най-добрия начин. Милев опита да отбележи второто си попадение, но доста разочарова с изпълнението си, което изобщо не затрудни Антонов. Малко преди последния съдийски сигнал нервите взеха превес и Петко Цанков даде начало на сдърпване, заради което Ивайло Стоянов му показа червен картон, но той не бе единственият санкциониран. Същият цвят видя и неговия съотборник Анти Рениа, който вече имаше жълт картон и получи втори такъв. От Дунав пък бе изгонен Красимир Станоев.

Въпреки грозните сцени в края, бистричани стартират сезона по най-добрия начин - с победа! Нещо, което не успяха да изпълнят в дебюта си в Първа лига през миналата година.