Турнир: efbet Лига Стадион: Стадион "Витоша" Зрители: 424

Берое победи Витоша (Бистрица) с 2:1

Легендата Камбуров носи Берое на гръб, заралии постигнаха пълен обрат срещу Витоша

Гостите победиха с 2:1 в последен двубой от 12-ия кръг в Първа лига

88′

ГООООЛ ЗА БЕРОЕ!! 1:2!! МАРТИН КАМБУРОВ!!! И кой, ако не Мартин Камбуров, да се превърне в герой за Берое!? Голаджията блесна за гостите в 88-ата минута, когато сътвори пълния обрат. Нападателят се измъкна от персоналния си пазач при центриране от фаул на Минчев, а секунди след това простреля неспасяемо с глава стража на Витоша.

84′

Венци Бонев е последната дефанзивна смяна за Витоша. Стефан Христов напуска терена.

83′

Александър Томаш прибягва до последна смяна, пускайки бразилския нападател Мартинс.

Снимка 385006

80′

ВАСИЛЕВ! Натискът на Берое се засилваше, а след два последователни корнера в 80-ата минута, Матеус Леони бе близо до това да се разпише с глава. На мястото си, за кой ли път тази вечер, обаче бе младежкият национал Василев, който хладнокръвно парира изстрела на легионера.

75′

КАМБУРОВ И БРИГИДО! Малко след това главният съдия Ники Йорданов си навлече гнева на Мартин Камбуров, който поиска от него да отсъди дузпа. Желанието на нападателя обаче не бе уважено, а миг по-късно опитът за техничен изстрел на Бригидо беше спасен по фантастичен начин от Василев.

71′

Владимир Гаджев получава картон, след като отправи реплика към главния съдия.

68′

Надпреварата между двете скамейки продължава. Сега пък смяна в Берое - Матеус Леони влиза вместо Александър Василев.

63′

Още една бърза промяна в редиците на Витоша. Даниел Кутев ще замени Иван Вълчанов.

62′

Неубедителният Вандерсон ще бъде заменен от африканеца Меска. Първа смяна и за Берое.

61′

Неприятна новина застигна треньора Росен Кирилов в 61-ата минута, когато Наско Милев падна на земята и се оказа, че трябва да бъде заменен принудително от Георги Амзин.

Снимка 385005

57′

ВАНДЕРСОН! Момчетата на Томаш продължаваха с офанзивната игра, като нова възможност за гол бе пропусната в 57-ата минута. Тогава комбинация между Гаджев и Камбуров изведе на стрелкова позиция бразилеца Вандерсон. Точно в този миг обаче на шпагат му се хвърли Георги Купенов, който може би спомогна и за спасяването на неговата врата от второ попадение.

Снимка 385008

48′

ШАНС ЗА БЕРОЕ!! Второто полувреме започна със статично положение, което внесе много смут наказателното поле на Витоша. Последва страхотно меле, при което Гаджев опита удар, но топката срещна тялото на футболист в "зелено".

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Берое опита да обърне мача още до паузата, но в решителните мигове Рубен Бригидо се проваляше в стремежите си да достави качествено центриране.

Снимка 385007

36′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 1:1!! КАМБУРОВ! Берое дочака своя момент и по описания по-долу начин, Мартин Камбуров спомогна за възстановяването на паритета. Славният ветеран получи разсичащ отбраната пас от Влади Гаджев, след което преодоля съпротивата на опиталия се да блокира неговия удар Василев.

30′

Следващите минути бяха доста трудни за селекцията на Александър Томаш. Гостите искаха да матират своя опонент чрез хитри пасове зад гърба на отбраната, но опитите им винаги завършваха със засада.

23′

Голът даде необходимия импулс на бистричани, които застрашиха още на два пъти беройската врата. Ударите на Стефан Христов обаче така и не намериха очертанията.

Снимка 385009

21′

Първи жълт картон в мача. Получава го Кристиян Узунов.

18′

ГОООЛ ЗА ВИТОША!! 1:0!! САДУЛА! Студен душ обля сочените за фаворити старозагорци в 18-ата минута. Тогава при опит за извеждащ пас на Стефан Христов, бранителят Милен Желев допусна топката да мине между неговите крака, което се оказа и отлична възможност за дебнещия Четин Садула. Капитанът на Витоша остана сам срещу вратаря и хладнокръвно преодоля Перниш за 1:0.

10′

Правещият официален дебют за Берое - Владимир Гаджев напомни за себе си с нестандартно изпълнение на фаул в 10-ата минута. Хибридът му между удар и центриране обаче бе отразен качествено от стража на домакините.

7′

Още с първия съдийски сигнал, гостите от Берое демонстрираха, че ще търсят трите точки в Бистрица. Селекцията на Александър Томаш заложи на атаки по крилата, но отбраната на Витоша действаше на висота и не допускаше някаква съществена опасност пред Василев.

1′

45. Григор Долапчиев 70. Драгош Фиртулеску

Отборите на Витоша (Бистрица) и Берое закриват 12-ия кръг от футболния ни елит. Трите точки са от съществено значение и за двата тима, въпреки съвършено различните им цели в Първа лига.

Стефан Христов: Този сезон ще е по-успешен за Витоша, мечтая за трансфер в чужбина

"Има какво още да дам на този клуб"

След добрия си старт, домакините доста свалиха нивото, като имат 4 точки в последните си пет мача. Това им отрежда и десето място във временното класиране. В лагера на бистричани все още изпитват трудности, особено и след контузията на своя основен играч - Иво Лазаров, който дълго време ще бъде извън терените.

Клубното ръководство имаше разговори на висок тон и с нападателя Наско Милев, който бе сред главните герои във видеоклип, който показва как младежките ни национали по футбол се държат непристойно на летището във Франкфурт. Любопитното е, че тимът от Бистрица не е вкарвал гол в елита само на Берое. Заралии пък са отборът с най-много равенства през сезона - 5. Четири от тях бяха на чужд терен и все с резултат 1:1.

Берое предлага нов договор на Мартин Камбуров

Нападателят има желание да продължи да вкарва в елита

Александър Томаш вече нееднократно сподели, че победата над Витоша е задължителна. Младият специалист няма да може да разчита на на контузените Мартин Райнов и Борислав Цонев. С голям интерес се очаква и появата на Владимир Гаджев, който вече има и гол за "зелените" - в контролата срещу Миньор (Раднево).

Припомняме, че от старозагорския клуб поясниха, че няма да ангажират с договор мистериозния ганаец, който почти седмица се готви с основния тим на заралии.

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов, с помощници Младен Маринов и Димитър Русев. Делегат на БФС е Валентин Чакъров, а работата на реферите зорко ще следи Валери Цветков.