Видима се бори достойно за оставането си в елита, но не успя да спечели двата важни мача със Спартак (Вн) (1:1) и Беласица (0:1) в миналия кръг. Севлиевци надиграха „соколите” у дома, но не успяха да вземат трите точки, които щяха да ги върнат в борбата за спасение.

Те получиха гол още в 8-ата минута, когато Венцислав Маринов засече центриране от корнер и прати топката във вратата на стабилния Христо Иванов. Видима опита да върне попадение, но Чалъков удари греда в 39-ата минута.

Секунди преди края на първата част Мартин Христов изравни. Зеленков в свали към Христов, който преодоля Радостин Станев. До края на мача малшанса бе с Костадин Хазуров, който направи няколко сериозни пропуска, с които можеше да донесе победата на своя отбор.

От равенството по-доволни останаха гостите, които са само на точка от Марек, които са над чертата с изпадащите.