Верея постигна минимална победа срещу Монтана с 1:0. Старозагорци изпревариха с две точки в Славия в битката за избягване от плейофите за изпадане. Монтанчани след поредната треньорска рокада показаха по-голямо желание за игра. Голът отбеляза Венцислав Бенгюзов, който в края на срещата беше изнесен на носилка.

НА ЖИВО Верея - Монтана: Победата за „лъвовете" е задължителна

Старозагорци са длъжни да се възползват от грешната стъпка на Славия

Двата отбора изиграха едно полувреме, което може да бъде запомнено само с пропуска на Петър Атанасов в края му. Сергей Георгиев добута топката и изведе Атанасов сам срещу вратаря, но нападателят стреля над вратата.

През останалото време играчите на Верея бяха в непривичната им роля да разиграват дълго топката и да търсят пролука в сгъстената защита на гостите. Единственото свястно нещо сътворено от тях бяха два опита за извеждане на Педро Еуженио от Елиаш. В единия от случаите Еуженио успя да стреля, но ударът му мина над вратата.

Веднага след почивката Верея откри резултата. Венцислав Бенгюзов с плътен удар по земя прокара топката под крака на Бруск. Георги Андонов го изведе сам срещу вратаря.

Попадението оживи малко играта. Гостите от Монтана пренесоха играта напред и се опитваха да създават напрежение. Но така и не стигнаха до голово положение.

Снимка 289862

Александър Томаш показа през този сезон, че знае какво да прави когато води с един гол. Отборът му заплува в познати и спокойно доведе мача да победен край.

Следващите мачове на Верея са много важни. В сряда старозагорци ще гостуват в Коматево на Ботев за купата. А на 1-ви май на Националния стадион Васил Левски е битката със Славия за оцеляване.