Отборът на Ботев (Враца) пропусна отличен шанс да се стабилизира в средата на таблицата. Селекцията на Сашо Ангелов не успя да спечели визитата си на последния Верея, завършвайки 2:2. Развоят на мача обаче със сигурност ще остави много горчилка в спомените на клуба от Северозападна България.

Всичко за тях стартира по отличен начин и до паузата резултатът вече беше 0:2 след точни изстрели на Валери Божинов и Емил Стоев. След почивката Верея заигра далеч по-офанзивно и наказа сурово повярвалите прекалено много в лесния си успех врачани. В 52-ата минута солова акция на Коуроупис завърши с красив гол, а дълбоко в добавеното време, капитанът Антон Огнянов донесе точката, засичайки отлично центриране на Здравко Илиев.

Снимка 384614

Така от Ботев събраха актив от 12 точки, който ги оставя по-близко до дъното, отколкото до мечтаните позиции в Топ 6. Интернационалната селекция на Верея пък продължава да бъде боксовата круша на шампионата. Хората на Небойша Миличич все още нямат успех през кампанията, като серията им най-вероятно ще продължи и в следващия кръг, когато "лъвовете" гостуват на Левски.

Верея - Ботев (Враца) 2:2 (Развой на срещата по минути)

Домакините се добраха до точката с гол в 92-ата минута

Напълно очаквано, битката на "Трейс Арена" не ни сюрпризира с велик офанзивен футбол. Двата тима се вкопчиха в здрава битка, при която сякаш една идея по-креативният отбор бе този на гостите. В първите минути, няколко опасни пробива направи Андреас Васев, но центриранията му не бяха отиграни качествено нито от Валери Божинов, нито от Петър Атанасов.

Без особени трудности, гостите от Северозападна България стигнаха до гол преднина в 15-ата минута. Офанзивният тризъбец на гостите Атанасов - Ненов - Божинов се развихри, като първият поде отлична атака през центъра. Техничарят продължи за колегата си по крилото, който пък от своя страна центрира майсторски за дебнещия Валери Божинов, който отблизо с глава преодоля застаналия странно зад голлинията Цинцарски.

Снимка 384613

Ужасът за Верея продължи, като "сините" вече изоставаха с два гола, когато настъпи 20-ата минута на "Трейс Арена". Попадението на Емил Стоев пък бе особено красиво, след като юношата на Славия дебнеше за отбита топка при корнер малко зад дъгата. Всичко се разви по план и халфът шутира без подготовка, като изстрелът му срещна горната греда и неспасяемо влезе в мрежата на съперника.

Сломената селекция на Небойша Миличич можеше да поеме глътка въздух, малко след като изоставането им стана двойно по-голямо. Капитанът Антон Огнянов получи възможността да шутира по диагонал, ала коженото кълбо премина встрани от вратата на Костов.

Ботев продължи да бъде изключително опасен по десния фланг, където Андреас Васев правеше каквото си поиска със Станислав Маламов. Центрирането му акробатично бе отиграно с глава от Юли Ненов, но така и не посети за трети път верейската врата.

Паузата подейства разностранно на двете селекции. Докато домакините бяха освежени, то опонентите им явно мислеха, че мачът вече е спечелен. Така напълно нормално се стигна до 52-ата минута, когато Верея върна едно попадение. Крайният бранител Коуроупис напредна сам от фланга, след което стигна до наказателното поле и с мощен изстрел матира Краси Костов.

Снимка 384612

Преобразените "лъвове" се разминаха с изравняването в 62-ата минута. Билел Малек бе затруднен максимално с едно центриране към себе си, но изненадващо успя да отправи доста хубав шут, който се отби в дясната греда на сякаш и без това добре покрития от Костов ъгъл.

Звездата на гостите Валери Божинов можеше да успокои гостите с трети гол в 66-ата минута. Опитният нападател сякаш усети задаващата се грешка на Йоргенсен, който прекалено слабо се опита да върне към своя вратар. В този момент Божигол чукна топката покрай Цинцарски, но цялото това действие бе с една идея по-силно отколкото трябваше и така коженото кълбо излезе в аут.

В последните мигове от двубоя, Ботев продължаваше да насилва своя късмет, окопавайки се здраво в своята половина. Верея не чакаше втора покана и заигра максимално офанзивно. Усилията на "сините" бяха възнаградени в 92-ата минута, когато Здравко Илиев центрира по конец към далечната греда, където Андреас Васев увисна и позволи на Антон Огнянов да разстреля Краси Костов за крайното 2:2.

Снимка 384611

В следващия си мач, който ще се играе на 27 октомври, Ботев приема у дома съименниците си от Пловдив. Верея пък има нова тежка мисия, този път визита на Левски.