Турнир: efbet Лига Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора Зрители: 297

Верея и Ботев (Враца) завършиха наравно 2:2

Ботев (Враца) изпусна спечелен мач, Верея с четвърта точка в шампионата

Драматично 2:2 на "Трейс Арена" в Стара Загора

90+2′

ГООООЛ ЗА ВЕРЕЯ!! 2:2!! АНТОН ОГНЯНОВ! В последните мигове от двубоя, Ботев продължаваше да насилва своя късмет, окопавайки се здраво в своята половина. Верея не чакаше втора покана и заигра максимално офанзивно. Усилията на "сините" бяха възнаградени в 92-ата минута, когато Здравко Илиев центрира по конец към далечната греда, където Андреас Васев увисна и позволи на Антон Огнянов да разстреля Краси Костов за крайното 2:2.

87′

Още един картон за гостите. Получава го Михайлов.

83′

Първи жълт картон в мача. Получава го Мариян Иванов едва в 83-ата минута на мача. Той наруши правилата срещу Вушурович.

81′

Спас Георгиев напредна отдясно по крилото и намери на чиста позиция Петър Атанасов, той обаче не успя да отправи удар.

80′

Последна смяна и в Ботев (Враца). Валери Божинов бива заменен от Валери Домовчийски.

70′

Последната надежда на Небойша Миличич е включването на Бедри Рюстемов. Напуска Станислав Маламов.

67′

Голмайсторът Емил Стоев отстъпва мястото си на имащия далеч по-дефанзивни функции Михайлов.

66′

БОЖИНОВ!! Звездата на гостите Валери Божинов можеше да успокои гостите с трети гол в 66-ата минута. Опитният нападател сякаш усети задаващата се грешка на Йоргенсен, който прекалено слабо се опита да върне към своя вратар. В този момент Божигол чукна топката покрай Цинцарски, но цялото това действие бе с една идея по-силно отколкото трябваше и така коженото кълбо излезе в аут.

64′

Африканецът Диара отстъпва мястото си на Симеон Мечев, завръщащ се след контузия.

62′

ГРЕДА ЗА ВЕРЕЯ! Преобразените "лъвове" се разминаха с изравняването в 62-ата минута. Билел Малек бе затруднен максимално с едно центриране към себе си, но изненадващо успя да отправи доста хубав шут, който се отби в дясната греда на сякаш и без това добре покрития от Костов ъгъл.

55′

Сашо Ангелов реагира на случващото се и в игра пуска Спас Георгиев, който ще замени Юли Ненов.

52′

ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ!! 1:2!!! КОУРОУПИС! Паузата подейства разностранно на двете селекции. Докато домакините бяха освежени, то опонентите им явно мислеха, че мачът вече е спечелен. Така напълно нормално се стигна до 52-ата минута, когато Верея върна едно попадение. Крайният бранител Коуроупис напредна сам от фланга, след което стигна до наказателното поле и с мощен изстрел матира Краси Костов.

46′

На почивката домакините предприемат смяна. Вместо Денислав Станчев на терена ще видим Здравко Илиев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

36′

НЕНОВ! Ботев продължи да бъде изключително опасен по десния фланг, където Андреас Васев правеше каквото си поиска със Станислав Маламов. Центрирането му акробатично бе отиграно с глава от Юли Ненов, но така и не посети за трети път верейската мрежа.

23′

Сломената селекция на Небойша Миличич можеше да поеме глътка въздух, малко след като изоставането им стана двойно по-голямо. Капитанът Антон Огнянов получи възможността да шутира по диагонал, ала коженото кълбо премина встрани от вратата на Костов.

20′

ГООЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)!!! 0:2!! СТОЕВ! Ужасът за Верея продължи, като "сините" вече изоставаха с два гола, когато настъпи 20-ата минута на "Трейс Арена". Попадението на Емил Стоев пък бе особено красиво, след като юношата на Славия дебнеше за отбита топка при корнер малко зад дъгата. Всичко се разви по план и халфът шутира без подготовка, като изстрелът му срещна горната греда и неспасяемо влезе в мрежата на съперника.

15′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 0:1!! БОЖИНОВ!! Без особени трудности, гостите от Северозападна България стигнаха до гол преднина в 15-ата минута. Офанзивният тризъбец на гостите Атанасов - Ненов - Божинов се развихри, като първият поде отлична атака през центъра. Техничарят продължи за колегата си по крилото, който пък от своя страна центрира майсторски за дебнещия Валери Божинов, който отблизо с глава преодоля застаналия странно зад голлинията Цинцарски.

5′

Напълно очаквано, битката на "Трейс Арена" не ни сюрпризира с велик офанзивен футбол. Двата тима се вкопчиха в здрава битка, при която сякаш една идея по-креативният отбор бе този на гостите. В първите минути, няколко опасни пробива направи Андреас Васев, но центриранията му не бяха отиграни качествено нито от Валери Божинов, нито от Петър Атанасов.

1′

7. Симеон Мечев 17. Спас Георгиев

Отборите на Верея и Ботев (Враца) откриват с двубой помежду си 12-ия кръг от Първа лига. Трите точки са от съществено значение и за двата тима, които със сигурност не се гордеят с местата си във временното класиране.

Валери Божинов: Уважавам и ЦСКА, и ЦСКА 1948

"Изпитвам респект към двата клуба"

"Лъвовете" от "Трейс Арена" продължават да бъдат боксовата круша на шампионата. До този момент заралии имат 3 равенства и 8 загуби от 11 мача, което чувствително ги отдалечи от конкурентите за спасение. Във Верея тече и смяна на собствеността, като паралелно с нея пристигат и сериозен брой нови футболисти, предимно чуждестранни.

Верея с Дино Мартинович срещу Ботев (Враца)

Словенецът ще бъде картотекиран

Последният такъв е словенският стрелец Дино Мартинович, който през изминалата кампания брани цветовете на Локомотив (Пд). С оглед ограничения си ресурс откъм играчи, старшията Небойша Миличич едва ли ще прави сериозни промени в своя състав. Сигурно е, че сред титулярите ще попадне най-добрият в тима от началото на сезона - черногорецът Милан Вушурович.

Гостите от Враца искат да се стабилизират в средата на таблицата, като това минава през победа над днешния им опонент. Наставникът Сашо Ангелов няма да може да разчита на контузения халф Георги Вълчев, а Емил Стоев до последно ще е под въпрос. Зад Валери Божинов по всяка вероятност ще действат Петър Атанасов, Спас Георгиев и Юлиян Ненов.

Президентът на Верея продава клуба?

Руски инвеститор проявява интерес към клуба

Ботев пристига в Стара Загора със самочувствието на отбор, който няма загуба в последните си две визити - равенство с Витоша 1:1 и победа над Славия 1:0.

Красимир Костов: Да съм на вратата - това за мен е всичко

"Анализирах грешката си срещу ЦСКА"

Главен съдия на срещата е Никола Попов, с помощници Веселин Мишев и Велислав Миленков. Делегат на БФС е Костадин Костадинов, а работата на реферите зорко ще следи Евгени Георгиев.