Отборът на ЦСКА се възползва максимално от грешната стъпка на големия съперник Левски и в съботния следобед спечели минимално срещу Ботев (Пд). Единственото попадение в срещата бе реализирано от новото попълнение Стефано Белтраме. Италианецът пречупи "канарите" в 35-ата минута и по този начин сложи край на дългата им поредица без поражение. Селекцията на Милош Крушчич, можеше да се поздрави и с по-изразителна победа, ала с големи пропуски се отчетоха Белтраме, Соу и резервата Енрике.

По този начин ЦСКА се доближи на само две точки от втория във временното класиране Левски. Ботев пък продължава да бъде сравнително близо до бленуваната позиция в Топ 6.

Снимка 468120

Двубоят започна малко тромаво за "армейците", които допуснаха груба грешка секунди след съдийския сигнал на Георги Димитров. Пламен Гълъбов действа разсеяно в отбрана и подари топката на Александър Тонев. Атакуващият играч на Ботев обаче не съумя да накаже отбора на сърцето си, пращайки кълбото над горната греда.

Черно море и Левски завършиха 2:2

Луд мач на "Тича"! Два червени картона, два гола в продължението на двубоя и 2:2 между Черно море и Левски!

Двата тима изиграха впечатляващ мач

Добрите мигове за Ботев продължиха и след няколко атаки Тодор Неделев създаде леко меле в полето на "армейците", което обаче не доведе до нищо по-сериозно пред Бусато. След това за отчитане бе и мощен шут от над 30 метра на Тонев, който пак не намери целта.

Снимка 468133

ЦСКА се настани по-трайно в половината на "канарите" с настъпването на 14-ата минута. Белтраме центрира от фаул, а пък Вальо Антов успя да се пребори за топката на далечната греда. Младокът обаче реши да финтира и отправи неуспешен изстрел, вместо да комбинира с някой от своите колеги в "червено".

ЦСКА - Ботев (Пд) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Белтраме реши мача!

Едвин Джеси получи възможност да се надиграва един на един с Филип Филипов в 31-ата. Ганаецът проби умело и центрира за Евандро, който надскочи своя персонален пазач, но ударът му с глава не намери очертанията на врата.

Снимка 468124

Скучният двубой в "Борисовата градина" беше разчупен с откриващото попадение на Стефано Белтраме за ЦСКА. В 34-ата минута Жанио Бикел пусна добър извеждащ пас за Али Соу. Гамбиецът демонстрира голяма класа и само с едно докосване чукна за италианския си колега, а същевременно матира и Иван Бандаловски. Белтраме от своя страна премина леко покрай Костадин Ничев и след това елегантно промуши кълбото под плонжа на Георгиев.

При попадението на юношата на Ювентус, гостите от Ботев имаха претенции към съдията заради това, че той си е помогнал с ръка. Това обаче бяха брожения, които не бяха приети от Георги Димитров.

Рубен Пинто можеше да ознаменува юбилейния си мач №100 за ЦСКА с попадение, но техничният му шут от средна дистанция попадна точно в обсега на вратаря на Ботев.

Снимка 468126

Втората част започна с опасно статично положение за "армейците". Белтраме центрира от фаул, но Евандро отново не бе достатъчно категоричен при насочването си с глава. Тодор Неделев напомни, че е на терена в 54-ата минута, когато изпълни пряк свободен удар. Бусато прецени добре ситуацията и заложи на сигурното, избивайки в корнер.

ЦСКА пропусна изгодна възможност за това да удвои своята преднина в 62-ата минута. Джеси демонстрира скорост по фланга, след което пусна бърза топка за Али Соу. Централният нападател на домакините пробва да матира Янко Георгиев технично с пета и в крайна сметка се размина със своя гол №10 от началото на кампанията.

Снимка 468129

ЦСКА демонстрира нова добра скоростна атака в 70-ата минута. Феновете на "Армията" трудно повярваха, че любимците им не водят в резултата. Рубен Пинто отправи остро подаване по земя, Али Соу остави за появилия се като резерва Рафаел Енрике. Бразилецът пък пусна успоредно на голлинията за Белтраме, който от няма и метър направи по-трудното, пращайки своя шут в аут.

Ботев (Враца) победи Арда с 3:1 в двубой от българското първенство

Ботев (Враца) наказа Арда с голове от статични положения

Отборът на Антони Здравков показа по-добра игра и се поздрави с успеха

До края на срещата ЦСКА бе по-близо до това да отбележи втори гол, отколкото Ботев да изравни. Най-отчетлив беше пропускът на резервата Енрике в 92-ата минута, когато стреля силно над горната греда.

Снимка 468131

В следващия кръг на ЦСКА предстои наглед лесно гостуване на Царско село, което ще се играе на националния стадион "Васил Левски". Ботев пък приема на свой терен Черно море.