ЦСКА победи по категоричен начин Дунав (Русе) на стадион "Българска армия". "Червените" се наложиха с 3:0, утвърждавайки се на лидерската позиция в класирането.

Отборът на Стамен Белчев продължава с лекота да бележи голове и трупа победи, докато Дунав се намира в доста незавидна позиция. "Драконите" са далеч от изявите си от миналия сезон и имат само 8 точки, като загубиха 5 от последните си 6 мача.

Точни за победителите днес бяха Каранга, Бодуров и Тиаго.

Снимка 314011

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Дунав 3:0, гол и на Тиаго!

Русенци имат 26 загуби от толкова гостувания на "червените"

Първото полувреме стартира с тотален натиск на домакините. Футболистите на ЦСКА пресираха опонента си във всяка една точка от терена, като можеха да се поздравят с поне три попадения само в рамките на откриващите 8-9 минути.

Най-чистото положение за "армейците" в началните 10-ина минути дойде след 180 секунди игра, когато Меркадо стреля, но топката бе избита от голлинията след бърза реакция на Ларин.

Снимка 314007

Малко по малко гостите ставаха по-дръзки в контраатаките си, като след 29 минути игра Шопов бе изведен очи в очи с Черниаускас, но топката не намери очертанията на вратата, след изстрела на състезателя на русенци.

Само две минути след това Каранга падна в наказателното поле на съперника и всички, без изключение, от щаба на домакините скочиха, претендирайки за извършено нарушение. Сигнал за такова обаче не последва.

Три минути преди почивката Меркадо стреля мощно от средна дистанция, но топката срещна напречната греда. Секунди по-късно, на противоположния край от терена, Черниаускас се намеси решително, след като Васев излезе очи в очи с него, но не успя да го преодолее.

Всички голове за домакините бяха отбелязани в рамките на второто полувреме от двубоя.

Първото от тях бе реализирано след 56 минути игра, когато голмайсторът на "червените" Фернандо Каранга вкара поредното си попадение през сезона, давайки предимство на тима си.

Няколко секунди по-рано той вече се бе разписал, но страничният арбитър даде сигнал, че таранът е бил в засада.

След 70 минути игра, след грешка на влезлия принудително като резерва вратар на русенци Конов, Бодуров покачи на 2:0.

Крайното 3:0 оформи Тиаго, разписал се след добре изпълнено статично положение.

Стамен Белчев даде почивка на повечето титуляри в двубоя за Купата на България срещу Несебър (4:1), но днес отново разчиташе на най-доброто, с което разполага.

ЦСКА подготвя покана към световен колос за юбилея си!

Вижте срещу кого мислят да се изправят "червените"

Така Дунав има вече 27 загуби от също толкова гостувания на "червените". Домакините пък не са допуснали нито едно попадение в последните си 4 мача на собствен терен през сезона.