ЦСКА си гарантира за четвърта поредна година второто място в българския футболен шампионат.

"Червените" спечелиха по безупречен начин домакинството си на Берое от 31 кръг на efbet Лига с 5:0.

Точни за победителите бяха Евандро, Антов, Соу и на два пъти Тиаго Родригес.

Снимка 487807

Мартин Камбуров не вземе участие в срещата заради наказание. Александър Цветков пропусна днешния мач по същата причина.

"Армейците" се справиха с всички свои задачи в мача и заслужено финишираха сезона със стил.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Берое 5:0, голове на Евандро, Антов, Соу и два на Тиаго

Мартин Камбуров няма да играе заради наказание

Първото полувреме стартира по възможно най-добрия начин за домакините. Още в четвъртата минута Тиаго опита да стреля от далечна дистанция, защитник спря удара му, но топката попадна у нахлуващия на скорост Евандро. Той не сгреши, стреляйки точно от движение за 1:0.

Ранното предимство бе една от основните цели, които Белчев и компания преследваха и по всичко изглеждаше, че нямат никакво намерение да спират устрема си.

Атаките за тима продължаваха с всяка следваща минута, като изглежда бе само въпрос на време да бъде реализирано ново попадение.

Това се случи след 24 минути игра, за пореден път след дейното участие на сякаш преродения под ръководството на Белчев Тиаго. Този път той се отчете с чудесна асистенция към Антов, който пък хладнокръвно финтира бранител, а след това с отиграване, по-скоро типично за отявлен нападател, прати топката покрай вратаря за 2:0.

Това бе дебютно попадение за Антов в шампионатен двубой за тима, на което вероятно се дължеше и голямата му радост след удвояването на преднината на "червените".

Далечен удар на Мезаг и едно продължително разбъркване в полето на Бусато бяха двете неща, с които наглед не особено мотивираният състав на гостите можеше да се похвали в края на първата част от битката на стадион "Българска армия".

През второто полувреме над всички на терена остана Тиаго. Той ознаменува доброто си представяне с две попадения.

Родригес се разписа двадесет минути преди последния сигнал, като вкара дузпа, отсъдена за фаул срещу Соу в наказателното поле.

Снимка 487808

В 77-ата минута той вкара и за 4:0, след скоростна атака за "червените" и попадение на празна врата за техничния "армеец".

Крайното 5:0 оформи Али Соу, който не пропусна да се разпише в срещата, с което покачи броя на попаденията си през сезона на 13.

Така ЦСКА финишира сезона по класен и категоричен начин и за пореден път се поздравява със сребърните медали в шампионата.