ЦСКА надигра по категоричен начин Витоша (Бистрица) на "Българска армия", в мач от 6-ия кръг от шампионата на Първа лига.

Двубоят в столицата завърши при резултат 6:1 в полза на софиянци. Точни в тяхна полза бяха Родригес, Каранга, Пинто, Кубемба и Чорбаджийски, разписал се на два пъти в мача.

За "червените" това бе четвърти пореден успех в елита, след като тръгнаха с две грешни стъпки в първенството.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

ЦСКА - Витоша 6:1, дъжд от голове на "Армията"!

Първи двубой между двата тима в елита на България

Превъзходството на "червените" през първите 45 минути беше абсолютно.

Столичани диктуваха темпото на игра и доминираха над опонента си, като не му оставяха дори минимално време и пространство за изява.

Напротив. "Армейците" затвориха съперника си в половината му и започнаха да редуват атаките си една след друга.

Още в 5-ата минута резултатът бе открит. Чорбаджийски се извиси над всички в наказателното поле на Витоша при балонно центриране и вкара топката във вратата за 1:0.

Само 8 минути след това и Фернандо Каранга получи и използва шанс за изява, покачвайки предимството на тима си на 2:0.

Гостите изглеждаха безкрайно разконцентрирани и хаотични на терена, като нямаха идея как биха могли да обърнат дори и частично развоя на събитията.

Вместо това те получиха ново попадание в мрежата си.

То бе трето за ЦСКА и второ на сметката на Божидар Чорбаджийски, който отново след удар с глава наказа "тигрите".

Така още преди почивката крайният победител в мача по-скоро е вече известен.

4:0 направи Родригес, разписал се 9 минути след почивката, а за 4:1 точен бе Григор Долапчиев, който вкара попадението си след грешка на Бодуров в 61-ата минута.

Крайното 6:1 оформиха Пинто, вкарал гол за тима си във вратата на състава от Бистрица 11 минути преди последния сигнал, както и Кубемба, разписал се в последните мигове от срещата.

До края на срещата "армейците" на няколко пъти стреляха и в гредите на вратата на съперника си, но до нова промяна на резултата така и не се стигна.