Отборът на ЦСКА започна с успех новия сезон в Първа лига. "Червените" се наложиха с 2:0 при домакинството си на Локомотив (Пд).

Селекцията на Нестор ел Маестро изкова своя триумф след почивката, когато първите си попадения с екипа на "армейците" реализираха дошлите наскоро Мауридеш и Жоржиньо. Съществен принос за победата имаше и ганаецът Едвин Джеси, който се появи в игра на паузата и видимо усили офанзивната мощ на своя тим.

Снимка 369655

Макар и играли 120 минути в Рига преди няколко дни, софиянци демонстрираха физическа издражливост и при добро стечение на обстоятелствата, можеха да се поздравят и с по-изразителна победа. Пропуски обаче направиха героите тази вечер - Мауридеш и Жоржиньо.

ЦСКА - Локомотив (Пловдив) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Успешен дебют за Нестор ел Маестро в Първа лига

Локомотив (Пд) пък цял мач дебнеше грешка на съперника, за да го матира на бърза контраатака. Когато това се случваше обаче, Михалевич, Карагарен и Умарбаев, биваха неточни в сюблимния момент.

След седмица ЦСКА ще има наглед по-лесна задача, когато трябва да гостува на Витоша (Бистрица). Двубоят пак е от 20:45 часа. Отново в неделя, но малко по-рано, Локо (Пд) приема на свой терен носителят на Купата на България - Славия.

Снимка 369652

Двубоят започна с по-активна игра от страна на "червените" домакини. Първата възможност за тях дойде след поредица от три статични положения пред вратата на Антони Милина. Отбраната на Локомотив обаче се справи с всяко едно предизвикателство. Миг по-късно, изстрел от средна дистанция опита Рубен Пинто, който премина високо в аут.

Мауридеш: Ще помагам на ЦСКА с моите попадения

"Господ ни възнагради за добрата работа през седмицата"

Гостите от Пловдив напомниха за стремежите си в този мач в 8-ата минута, но центриране на Карагарен, не съумя да бъде отиграно по достойнство от иначе добре позиционирания в полето на противника Стивън Езе.

Късметът определено покри "смърфовете" в 13-ата минута, тъй като бяха агонизиращо близо до това да инкасират попадение. Жеферсон от ЦСКА проби по крилото, след което центрира за новия си колега в атака Мауридеш. Бразилецът и скочилият да боксира топката вратар - Милина се разминаха, като от това се възползва "червеното" крило - Жоржиньо. Ударът му обаче бе разочароващ и премина малко над горната греда.

Снимка 369664

ЦСКА можеше да се възползва от неочаквана вратарска грешка в 24-ата минута. Антони Милина опита да лъже малко пред своята голлинията и логично загуби футболния си спор с Жоржиньо. Атакуващият халф на домакините обаче не успя да отправи светкавичен удар и бе блокиран от притичалия Везалов.

Всичко по-интересно на "Армията" се случваше след грешки на противника. Така се стигна и до добрата контра на Локомотив (Пд) в 27-ата минута. Борис Секулич демонстрира неточност в зародиша на "червена" атака, което позволи на Умарбаев и Михалевич да застрашат сериозно вратата на Черниаускас. Миг преди литовецът да трябваше да се намесва, решително крак протегна опорният халф на столичани Кристиян Малинов.

Снимка 369665

До почивката и двата тима изпаднаха в апатия, като публиката на трибуните така и не дочака нещо по-интересно пред двете врати.

С оглед случващото се на терена, Нестор ел Маестро предприе смяна още на паузата, като замени своя дефанзивен халф Бикел за нагърбващия се с далеч по-офанзивни функции Едвин Джеси.

Акрапович: Бяхме на ниво само до почивката

"Новите играчи трябва бързо да свикнат с изискванията"

Подновяването на играта вдъхна нотка оптимизъм за "червените" фенове, които можеха да видят гол за техните любимци в 48-ата минута. Едвин Джеси нямаше особени трудности да напредне по десния фланг, след което подаде за Мауридеш. Централният нападател изпревари персоналния си пазач и отправи шут, който за негова жалост не намери пловдивската мрежа.

Снимка 369668

Логичното все пак се случи и "армейците" поведоха 180-секунди по-късно. Дебютът на Мауридеш се превърна в мечтан, след като бразилският нападател откри головата си сметка. Новият №9 на ЦСКА се бе позиционирал по перфектен начин след центриране на Джеси и мощно с глава прати коженото кълбо под гредата на отново неориентирания Милина.

Тотално спокойствие можеше да обземе домакините в следващата атака, но Стивън Езе се намеси решително преди пас на Малинов да бъде превърнат в попадение от Тиаго.

ЦСКА сякаш свърши работата си в този мач, след като "червената" преднина бе удвоена в 62-ата минута. Всичко започна с отлична триходова комбинация между Тиаго, Джеси и Жеферсон. Нахлулият от втора позиция бразилец отправи много акуратен пас за друго от новите попълнения Жоржиньо. Бившият играч на Сент Етиен се промъкна между тромавите Везалов и Езе, след което отблизо простреля съперниковия вратар за 2:0.

Снимка 369671

Локомотив (Пд) все пак продължи да търси своя момент в този мач. Такъв сякаш настъпи в 74-ата минута. Филип Михалевич пропусна от добра позиция да намали , след като Чорбаджийски остана под топката. Ударът на хърватина бе много неточен и топката излиза в аут.

Крилото на ЦСКА можеше да спечели още по-голямата симпатия на Сектор "Г", ако бе отбелязал втория си гол в мача в 76-ата минута. От лесна позиция обаче той направи по-трудното и шутира в аут.

Нестор ел Маестро: Трудно ще се преборим за титлата в Първа лига

Ел Маестро абдикира от битката за титлата

"Трудно ще изместим Лудогорец от първото място"

До края интересни положения имаше и пред двете врати, но с попаденията се разминаха Елитон Торета и отново Жоржиньо.