Новият старши-треньор на ЦСКА - Бруно Акрапович, се поздрави с дебютна победа, начело на "армейците", в efbet Лига. В неделната вечер столичният гранд стори очакваното и надви новаците в шампионата от ФК ЦСКА 1948 с 2:0.

Футболист на ФК ЦСКА 1948 обижда стюарди на "Армията"

Домакините надъхват своите любимци с "Боят настана"

Домакините бяха по-добрият отбор в срещата, като попадението за тях реализира Али Соу още в 18-ата минута. Малко преди края, Лазар Марин си наниза куриозен автогол и по този начин подпечата триумфа за вицешампионите. Освен това, "червените" създадоха още няколко добри положения пред Даниел Наумов, а гол на Георги Йомов беше отменен правилно заради негова игра с ръка.

Снимка 507504

Селекцията на Красимир Балъков пък показа прекалено малко в офанзивен план, като ще бъдат запомнени с претенциите си за дузпа към края на първото полувреме. Първият им точен удар по посока вражеската врата, бе регистриран едва в 78-ата минута.

По този начин ЦСКА дели 3/4 място с Арда (Кърджали), като и двата тима имат по 24 точки. ФК ЦСКА 1948 влезе в серия от три двубоя без успех и вече е на шеста позиция с 20 пункта.

Срещата започна с по-активно владение на топката от страна на домакините. Техният опонент пък пробва да го сюрпризира с висока преса, която се оказа и причината за няколко доста груби единоборства в центъра на терена.

Снимка 507529

Първото голово положение в срещата попадна в актива на ФК ЦСКА 1948. Марио Топузов матира отбраната на ЦСКА с перфектен извеждащ пас за своя капитан Андон Гущеров. Нападателят леко се засуети и това позволи на Густаво Бусато да се хвърли смело в неговите крака. Това обаче не сложи край на техния индивидуален сблъсък, тъй като латиноамериканецът изпусна кълбото, но след това даде всичко от себе си, за да предотврати възможността за успешна добавка на вражеския стрелец.

Фенове на ЦСКА посрещнаха отбора на "Армията" със скандирания "Бий ментетата"

Много полиция пази съперника на "армейците"

Постепенно ЦСКА заигра по-дълготрайно в половината на новаците, а наченки за интересно положение имаше в 13-ата минута, когато Али Соу пое с гръб към вратата и върна назад за Юга. Опорният халф шутира по земя, но след рикошет, ударът му не затрудни Наумов.

Снимка 507519

Радостта за домакините бе заслужена в 18-ата минута, когато "армейците" вече имаха преднина от едно попадение. Халф-бекът Джером Синклер подаде за Йомов, който акробатично с пета продължи за Али Соу. Гамбиецът остана сам срещу вратаря на новаците, елиминира го майсторски и след това насочи безпроблемно в мрежата. Притеснение не изпита дори и от връхлитащия зад гърба му централен защитник Михаил Минков.

Инкасираното попадение обърка тотално игровия план на гостите, които с мъка достигаха в близост до наказателното поле на ЦСКА.

ЦСКА - ФК ЦСКА 1948 2:0 (Развой на срещата по минути)

Лесен успех за "армейците"

ФК ЦСКА 1948 поиска дузпа от главния съдия Петър Костадинов в 34-ата минута. Топузов пусна за връхлитащия на скорост в полето на ЦСКА Галин Иванов. Българският национал влезе във физическо единоборство с Амос Юга, след което падна на тревата. Реферът на срещата обаче подмина с мълчание претенциите на новаците във футболния ни елит.

Снимка 507527

ЦСКА можеше заслужено да удвои своята преднина в 38-ата минута. Тиаго центрира перфектно от корнер, намирайки непокрития Юрген Матей. Нидерландецът обаче разочарова заради изстрела си с глава. От удобна позиция, той прати кълбото над горната греда.

Лудогорец победи Ботев (Враца) с автогол и попадение от засада

Шампионите се наложиха с 2:1

Момчетата на Бруно Акрапович можеха да посрещнат почивката с още един гол в своя актив. Али Соу демонстрира непримиримост и открадна топката от бранител на ФК ЦСКА 1948. Веднага видя включилия се от дълбочина Георги Йомов, който за своя зла беда реши да стреля технично, а провалът му го ядоса изключително много.

Откриващата ситуация за втората част бе добра индивидуална проява на Али Соу. Нападателят на ЦСКА използва физиката си, за да се освободи от Минков и шутира в близкия на Наумов ъгъл. Топката обаче се спря от външната страна на мрежата.

Малко след това, Юнус Санкаре открадна топка от халф на ФК ЦСКА 1948 и моментално вдигна главата, за да подготви своя изстрел по посока вратата на съперника. Това обаче не бе неговото мечтано изпълнение и Наумов спаси с лекота.

Снимка 507531

ЦСКА стигна до втори гол в мача, но изпълнението на Йомов не бе зачетено от главния съдия. Причината бе тази, че миг преди да матира съперниковия вратар с плътен изстрел, крилото си бе помогнало за спирането на топката с ръка.

Тиаго Родригес демонстрира изключителна скорост и задмина Лазар Марин, за да се озове сам срещу Наумов в 73-ата. Младежкият национал обаче следеше внимателно ситуацията и излезе далеч от своята врата, за да изчисти.

Локомотив (Пловдив) разби Ботев (Пловдив) с 6:0

В мач за историята: Локомотив се подигра с Ботев в Дербито на Пловдив!

"Смърфовете" разбиха "канарчетата" с 6:0

Голям пропуск бе регистриран в 74-ата минута. Али Соу демонстрира добро хрумване и продължи надясно за Георги Йомов. Крилото отправи остър пас по земя за Санкаре. Бившият играч на Бордо обаче закъсня със стотни от секундата, за да засече, а и преди това хвърлилия се на шпагат Минков също го обърка с невъзможността си също да блокира прострелното подаване.

В 78-ата минута ФК ЦСКА 1948 достигна до първия си точен изстрел във вратата на Бусато. Той дойде след изпълнението на фаул от Камбуров, който "загря" сериозно ръкавиците на бразилския страж.

И въпреки, че ЦСКА не удвои резултата при далеч по-изгодни положения, късметът все пак се усмихна на столичния гранд и те направиха 2:0 след автогол на съперника. Георги Йомов центрира в наказателното поле на новаците, а Лазар Марин изчисти толкова лошо неговото подаване, че намери мрежата на сюрпризирания Даниел Наумов.

Снимка 507506

До края бяха извършени много смени в двата тима, които лимитираха до минимум интересните положения пред вратарите.

Иван Турицов: Акрапович обича дисциплината, иска истински мъже в ЦСКА

"Мисля, че се получава добре с тази схема на игра"

На Никулден ЦСКА има гостуване на сринатия психически и игрово Ботев (Пд). ФК ЦСКА 1948 приема на националния стадион Берое.