ЦСКА победи Ботев (Пд) като гост с минималното 1:0. В герой за "армейците" се превърна Али Соу, който вкара единственото попадение в 75-ата минута. Това е първа победа за "червените" след две поредни равенства срещу Левски и Дунав съответно.

Ботев (Пловдив) - ЦСКА 0:1, Али Соу дава преднина на "червените"

Пловдивчани имат само две победи до момента

Още в първите секунди ЦСКА се опита да открие резултата. Али Соу обаче бе спрян с шпагат от Кристиан Димитров.

В 11-ата минута Капитанът на Ботев (Пд) Лъчезар Балтанов получи страхотен пас зад гърба на Раул Албентоса, овладя топката на гърди и стреля, но Густаво Бусато показа рефлекс и спаси.

В 20-ата минута Виана бе оставен да отправи изстрел към вратата на Бусато след грешка на Занев. Стражът на "червените" успя да се справи с опасността пред вратата си.

Снимка 442826

Шест минути по-късно Кристиян Малинов пусна дълъг пас към Евандро, който безпроблемно стреля към вратата на Янко Георгиев, но стражът на Ботев улови топката.

В 34-ата минута Вив Соломон-Отабор опита изстрел от далечна дистанция, но той бе блокиран. В ответната атака Александър Тонев прати топката над вратата на Бусато.

Снимка 442822

Минути преди края на първата част Густаво Бусато се намеси на два пъти в рамките на няколко секунди. Втората му намеса дойде, след като Александър Тонев центрира към Тодор Неделев, който отправи изстрел към вратата на бразилеца, но той отново успя да спаси.

Пет минути след подновяването на играта пред ЦСКА се откри добра възможност след отлична игра на Иван Турицов, който подаде към Али Соу. Гамбиецът обаче предпочете да действа сам вместо да подаде на Евандро и ударът му премина доста над вратата на Янко Георгиев.

В 64-ата минута Лазар Марин пропусна страхотен шанс за Ботев (Пд). Футболистът на "канарчетата" се освободи от Раул Албентоса и навлезе към наказателното поле. След това обаче не центрира към свой съотборник, а опита директен изстрел от малък ъгъл и сгреши.

В 75-ата минута ЦСКА стигна до попадение. Брадли Мазику подаде към Али Соу, който напредна, излъга няколко играчи на Ботев и вкара от малък ъгъл.

В 86-ата минута Тодор Неделев намери Антонио Вутов в наказателното поле, но изстрелът на халфа беше слаб и лесно отразен от Бусато.