ЦСКА победи трудно Локомотив (Горна Оряховица). „Червените“ се наложиха с 2:0 над новака на „Българска армия“. Така новият старши тренор на „армейците“ Едуард Йорданеску дебютира с победа, макар и доста измъчена.

Домакините не успяха да убедят с играта си, а кризата в нападение е все по-изострена. Както е известно, Преслав Йорданов и Иван Минчев са контузени, а освен това с травма от днешния мач е и Диого Виана.

Новият играч на тима Густаво Кулма вкара първото попадение, но до смяната си в 67-ата минута не успя да сътвори нищо друго смислено.

НА ЖИВО: ЦСКА - Локо (ГО)

Йорданеску с официален дебют

Срещата започна с тежък удар за ЦСКА. Нападателят Диого Виана се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Маламов.

В 29-ата минута Галчев пропусна да вкара след като Нунеш му подаде, но около половин метър не достигна на капитана на домакините, за да засече пред вратата. Шет минути по-късно „червените“ посикаха дузпа след спорен контакт между Арсенио и бранител на гостите. Никола Попов обаче бе категоричен, че нарушение нямаше.

Снимка 250860

През втората част играта бе мудна. В 66-ата минута  ЦСКА поведе. Густаво Кулма засече подаване на Стойчо Атанасов и с удар отблизо вкара първия си гол в първенството. Секунди по-късно нападателят бе заменен от младока Кирил Десподов.

Девет минути преди края на редовното време гостите останаха с човек по-малко след като опитният Димо Атанасов си изкара втори жълт картон. В добавеното време на мача, ЦСКА удвои след като Чорбаджийски засече от корнер.

След този мач ЦСКА е на второто място с актив от 10 точки. Локо (ГО) пък е без успех с едва 2 пункта.