Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия" Зрители: 3876
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от първия кръг на първенството

Заместникът на Каранга с мечтан дебют за ЦСКА, "армейците" надвиха Локо (Пловдив) с 2:0

"Червените" на Ел Маестро с успешен старт на новия сезон

88′

Бруно Акрапович е принуден да направи принудителна смяна. Петър Шопов заменя контузилия се Умарбаев.

Снимка 369654

87′

Жоржиньо отстъпва мястото си на Стивън Перейра. Миг преди да бъде заменен, крилото отправи диагонален изстрел, спасен с вещина от Милина.

Снимка 369671

84′

Официално предупреждение и за Абделхаким Буна.

Снимка 369659

80′

Традиционен жълт картон за Кристян Малинов.

78′

Мауридеш отстъпва мястото си на Валентин Антов.

76′

ЖОРЖИНЬО! Крилото на ЦСКА можеше да спечели още по-голямата симпатия на Сектор "Г", ако бе отбелязал втория си гол в мача в 76-ата минута. От лесна позиция обаче той направи по-трудното и шутира в аут.

74′

МИХАЛЕВИЧ! Локомотив (Пд) все пак продължи да търси своя момент в този мач. Такъв сякаш настъпи в 74-ата минута. Филип Михалевич пропусна от добра позиция да намали , след като Чорбаджийски остана под топката. Ударът на хърватина бе много неточен и топката излиза в аут.

Снимка 369662

72′

Жълт картон за Борис Секулич.

62′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!!! ЖОРЖИНЬО!! 2:0!! ЦСКА сякаш свърши работата си в този мач, след като "червената" преднина бе удвоена в 62-ата минута. Всичко започна с отлична триходова комбинация между Тиаго, Джеси и Жеферсон. Нахлулият от втора позиция бразилец отправи много акуратен пас за друго от новите попълнения Жоржиньо. Бившият играч на Сент Етиен се промъкна между тромавите Везалов и Езе, след което отблизо простреля съперниковия вратар за 2:0.

54′

И ПАК ГОЛОВ ШАНС ЗА ЦСКА! Тотално спокойствие можеше да обземе домакините в следващата атака, но Стивън Езе се намеси решително преди пас на Малинов да бъде превърнат в попадение от Тиаго.

Снимка 369666

51′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!! МАУРИДЕШ!! 1:0!! Логичното все пак се случи и "армейците" поведоха 180-секунди по-късно. Дебютът на Мауридеш се превърна в мечтан, след като бразилският нападател откри головата си сметка. Новият №9 на ЦСКА се бе позиционирал по перфектен начин след центриране на Джеси и мощно с глава прати коженото кълбо под гредата на отново неориентирания Милина.

48′

МАУРИДЕШ! Подновяването на играта вдъхна нотка оптимизъм за "червените" фенове, които можеха да видят гол за техните любимци в 48-ата минута. Едвин Джеси нямаше особени трудности да напредне по десния фланг, след което подаде за Мауридеш. Централният нападател изпревари персоналния си пазач и отправи шут, който за негова жалост не намери пловдивската мрежа.

Снимка 369656

46′

С оглед случващото се на терена, Нестор Ел Маестро предприе смяна още на паузата, като замени своя дефанзивен халф Бикел за нагърбващия се с далеч по-офанзивни функции Едвин Джеси.

Снимка 369653

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Предупреждение и за Карагарен, който задържа Жеферсон.

43′

Опит за дълъг извеждащ пас на Божидар Чорбаджийски към Жоржиньо, който обаче е пресечен от този път внимаващия Антони Милина.

35′

Скучни минути на "Армията" без каквато и да е ситуация за отбелязване.

27′

Всичко по-интересно на "Армията" се случваше след грешки на противника. Така се стигна и до добрата контра на Локомотив (Пд) в 27-ата минута. Борис Секулич демонстрира неточност в зародиша на "червена" атака, което позволи на Умарбаев и Михалевич да застрашат сериозно вратата на Черниаускас. Миг преди литовецът да трябваше да се намесва, решително крак протегна опорният халф на столичани Кристиян Малинов.

Снимка 369665

24′

ЖОРЖИНЬО! ЦСКА можеше да се възползва от неочаквана вратарска грешка в 24-ата минута. Антони Милина опита да лъже малко пред своята голлинията и логично загуби футболния си спор с Жоржиньо. Атакуващият халф на домакините обаче не успя да отправи светкавичен удар и бе блокиран от притичалия Везалов.

20′

Втори жълт картон в мача. Получава го Парвиз Умарбаев, който е недоволен от решението на главния съдия.

Снимка 369663

13′

ЖОРЖИНЬО!! Късметът определено покри "смърфовете" в 13-ата минута, тъй като бяха агонизиращо близо до това да инкасират попадение. Жеферсон от ЦСКА проби по крилото, след което центрира за новия си колега в атака Мауридеш. Бразилецът и скочилият да боксира топката вратар - Милина се разминаха, като от това се възползва "червеното" крило - Жоржиньо. Ударът му обаче бе разочароващ и премина малко над горната греда.

8′

Гостите от Пловдив напомниха за стремежите си в този мач в 8-ата минута, но центриране на Карагарен, не съумя да бъде отиграно по достойнство от иначе добре позиционирания в полето на противника Стивън Езе.

4′

Двубоят започна с по-активна игра от страна на "червените" домакини. Първата възможност за тях дойде след поредица от три статични положения пред вратата на Антони Милина. Отбраната на Локомотив обаче се справи с всяко едно предизвикателство. Миг по-късно, изстрел от средна дистанция опита Рубен Пинто, който премина високо в аут.

Снимка 369655

3′

Официално предупреждение за Искандар Джалилов.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! Главен съдия е Стефан Апостолов, който през седмицата стана за смях с отсъжданията си в двубоя Розенборг - Валур от Шампионската лига.

21. Тонислав Йорданов 50. Петър Шопов

Отборите ЦСКА и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг в късния неделен двубой от програмата на Първа лига. Мотивацията за победа е висока, тъй като всеки един от гореспоменатите тимове иска да стартира с успех новия шампионат.

Николай Бодуров да бъде помилван от УЕФА, помолиха от ЦСКА

Бодуров да бъде помилван от УЕФА, помолиха от ЦСКА

Тезата на "червените" е, че всъщност националът се е опитал да разтърве замесените в скандала

Разбира се, големите фаворити са обагрени в "червено". Селекцията на Нестор ел Маестро ще търси задължителни три точки, с които да започне гонитбата с вече постигналите победи в този кръг Лудогорец и Левски.

Умората обаче със сигурност ще съпътства "армейците", които в четвъртък преживяха драматични мигове при гостуването си на ФК Рига в Лига Европа. Столичани се нуждаеха от победа с дузпи, за да си осигурят място в следващата фаза на турнира. Мачът срещу Локомотив (Пд) се явява и дебют за треньора Ел Маестро в родния ни елит.

За него той няма да разчита на Кирил Десподов и Стойчо Атанасов, които са наказани. Двубоят пропуска и Рафаел Енрике, който е с контузия. Шанс да запише първи игрови минути с "червени" екип пък ще има централният нападател Мауридеш.

ЦСКА се разминава с Ласина Траоре

ЦСКА се разминава с бивш нападател на Монако

Играчът има доста високи финансови изисквания

Гостите от Локо преживяха бурно трансферно лято, през което обновиха почви изцяло своя състав. Наставникът Бруно Акрапович продължи традицията да привлича хърватски футболисти, като бройката им вече е точно шестима.

Четирима от новите обаче няма да могат да бъдат използвани, тъй като в БФС не са пристигнали документите им за картотека. Това са завърналият се на "Лаута" Димитър Илиев, Йосип Томашевич, Вилим Посинкович и Лукас Масоеро. С наказания от миналия сезон са Симеон Райков и Анте Аралица.

Четирима юноши попаднаха в групата на Локомотив (Пловдив) за гостуването на ЦСКА

Ясни са играчите, на които ще разчита Бруно Акрапович

Извън групата заради недобра форма е Милош Петрович, който идва от Раднички (Ниш). Заради проблемите треньорът Акрапович включи в групата четирима юноши от школата, сред които Васил Иванов, Октай Юсеин, Петър Шопов и Илиян Томов.

Главен съдия на срещата е Стефан Апостолов, който през седмицата се прочу с комичните си отсъждания в двубоя между Розенборг и Валур от квалификациите на Шампионската лига. Негови помощници ще бъдат Георги Тодоров и Димитър Стоилов. Делегат на БФС е Александър Радовски, а работата на реферите зорко ще следи Евгени Геров.