ЦСКА надигра тотално Лудогорец на стадион "Българска армия", но отново не успя да победи този съперник. Интригуващият сблъсък в София завърши при резултат 2:2.

Точни за домакините бяха Кейта и Санкаре, докато за разградчани се разписаха Сантана и Марин.

Снимка 497040

Съдийството бе поверено на авторитетния международен рефер Георги Кабаков, но едно от неговите решения повлия на развитието на срещата. И не беше никак авторитетно...

При резултат 0:1, Кейта бе повален от Моци в наказателното поле, но сигнал за дузпа нямаше.

Домакините смачкаха съперника си с футбол но нямаха късмет, удариха греда и пропуснаха редица чисти положения.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Лудогорец, на живо

ЦСКА - Лудогорец 2:2, гол на Марин!

Феновете на "червените" полудяха от щастие

Първото полувреме премина при вихрено темпо на игра, като и пред двете врати имаше чудесни възможности за откриване на резултата.

"Червените" осъществиха сериозен натиск в началото на срещата, но така и не стигаха до чиста голова ситуация.

В 11-ата минута пък шампионите излязоха напред в резултата. Това стана възможно след продължително разбъркване в полето на "армейците", неуспешна намеса на бранителите на столичани на границата на пеналта, след което топката стигна до Сантана. Останал очи в очи с Бусато той нямаше как да сгреши и с технично отиграване с външен фалц откри.

В 18-ата минута Кейта получи подаване по левия фланг и напредна на скорост. Навлизайки в наказателното поле бе съборен от Козмин Моци, който протегна ръката си и го избута. Реферът не даде сигнал за нарушение на правилата и играта бе продължена без да бъде отсъдена дузпа.

В 22-ата минута Йомов получи подаване близо до пеналта на Стоянов, премина покрай бранител и с диагонален изстреля намери горната греда на вратата на разградчани.

Снимка 497039

Отново бившият футболист на Славия имаше възможност да се разпише и след това, но опитът му да прехвърли Стоянов завърши с чудесна намеса на стража на "орлите".

Множество нарушения и официални предупреждения напрегнаха неимоверно играта преди почивката.

"Червените" бяха настоятелни в опитите си да стигнат до изравняване, но не успяха да го постигнат през първата част.

Малко преди почивката центриране на Кейта стигна до Санкаре, който от около два метра разстояние се забави и въпреки че не беше притеснен от съперников състезател, не намери очертанията на вратата.

Така или иначе до изравняване на резултата до паузата не се стигна.

Снимка 497028

През второто полувреме нервността се запази, поради което продължиха и официалните предупреждения.

До сериозни опасности пред вратите не се стигаше, като обяснимо домакините бяха по-настоятелният тим на терена, но от превъзходството им не следваше застрашаване на Стоянов.

Снимка 497036

Йомов пропусна чудесна ситуация за "червените", като центриране на Соу го намери непокрит в наказателното поле. Завършващият удар на Йомов обаче не беше на ниво.

След това се стигна и до един от най-сериозните пропуски в мача. Али Соу получи чудесно центриране в наказателното поле на Лудогорец, пробва добро изпълнение с глава, но от непосредствена близост не намери очертанията на целта.

Само в рамките на 3 игрови минути обаче, всичко в срещата се промени изцяло.

Снимка 497038

В 71-ата минута центриране от корнер намери най-дейния в срещата Жул Кейта, който с премерен изстрел през всички футболисти пред себе си прати топката в мрежата за 1:1.

Само две атаки след това обратът вече бе факт. Влезлият като резерва Кери стреля мощно, Стоянов на първо време спаси, но при добавката на Санкаре от близка дистанция нямаше шанс.

Феновете на ЦСКА полудяха от щастие, като акциите на тима им продължаваха да се редуват една след друга.

Шест минути преди края на двубоя влезлият като резерва Ихинио Марин стреля силно от далечна дистанция, топката се отби в бранител и влетя в мрежата на Бусато, който нямаше достатъчно време за реакция.

Малко преди края на двубоя Кери падна в наказателното поле, но нарушение не бе отсъдено.

Така или иначе до края на мача нова промяна в резултата нямаше и победител не бе излъчен. Повече за това могат да съжаляват домакините, които владееха топката много по-дълго от съперника и имаха далеч по-добри положения за отбелязване на решително попадение.