Поредно за "червения" таран в шампионата.

Жълт картон за Милчев.

53′

ГОЛ на Каранга... е отменен заради засада.

Спорно съдийско решение.

Главният съдия Доровски първоначално сигнализира за отбелязано попадение, но видя вдигнатия флаг на помощника си и реагира.

51′

Рубен Пинто стреля силно, но отново не успява да намери очертанията на вратата!

Поредна добра възможност за домакините.

50′

Засада на Шопов.

46′

Конов сменя Антонов.

Принудителна смяна на вратарския пост в Дунав.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира с тотален натиск на домакините. Футболистите на ЦСКА пресираха опонента си във всяка една точка от терена, като можеха да се поздравят с поне три попадения само в рамките на откриващите 8-9 минути.

Най-чистото положение за "армейците" в началните 10-ина минути дойде след 180 секунди игра, когато Меркадо стреля, но топката бе избита от голлинията след бърза реакция на Ларин.

Малко по малко гостите ставаха по-дръзки в контраатаките си, като след 29 минути игра Шопов бе изведен очи в очи с Черниаускас, но топката не намери очертанията на вратата, след изстрела на състезателя на русенци.

Само две минути след това Каранга падна в наказателното поле на съперника и всички, без изключение, от щаба на домакините скочиха, претендирайки за извършено нарушение. Сигнал за такова обаче не последва.

Три минути преди почивката Меркадо стреля мощно от средна дистанция, но топката срещна напречната греда. Секунди по-късно, на противоположния край от терена, Черниаускас се намеси решително, след като Васев излезе очи в очи с него, но не успя да го преодолее.

45′

Почивка.

43′

Спасяване на Черниаускас!

Васев не успява да порази целта от близка дистанция.

42′

ГРЕДА!!!

Меркадо стреля в напречната греда на вратата на Дунав.

Малшанс за "червените".

39′

Нова засада на Фернандо Каранга.

37′

Ново сериозно разбъркване в наказателното поле на Дунав!

Този път с дейното участие на Манолев, който успява и да стреля, но Антонов лови.

34′

Жълт картон за Божидар Васев.

31′

Сериозни претенции на домакините за дузпа!

Каранга бе повален в наказателното поле, но сигнал за нарушение на правилата няма.

29′

Васил Шопов излиза очи в очи с Черниаускас!

Стреля покрай вратата на "червените".

Страхотна, единствена до момента възможност за Дунав.

25′

Жълт картон за Будинов... за симулация.

Първо официално предупреждение в двубоя.

19′

Каранга засича топката с глава!

Кълбото минава на сантиметри от целта.

14′

Гостите се опитват да създадат някакво напрежение в половината на съперника си.

Опитите им са неуспешни.

11′

Засада на Фернандо Каранга.

8′

Пинто пропуска поредна възможност за реализиране на попадение.

Дали "червените" няма да съжаляват за всички тези положения...

7′

Манолев пробива в половината на съперника.

В последния момент обаче, точно преди да нанесе удар, топката му е избита.

3′

Топката е изчистена от голлинията, след удар на Меркадо!

Ларин с намеса в последния възможен момент.

2′

Изстрел с глава на Чорбаджийски!

Бранителят на "червените" е извършил нарушение.

1′

21. Кевин Кубемба 20. Димитър Георгиев

ЦСКА приема Дунав на "Българска армия" с амбицията да постигне нов успех, който да го утвърди на лидерската позиция в класирането.

И ако отборът на Стамен Белчев с лекота бележи голове и трупа победи, то Дунав се намира в доста незавидна позиция. "Драконите" са далеч от изявите си от миналия сезон и имат само 8 точки, като загубиха 4 от последните си 5 мача.

Стамен Белчев даде почивка на повечето титуляри в двубоя за Купата на България срещу Несебър (4:1), но днес отново ще разчита на най-доброто, с което разполага.

ЦСКА подготвя покана към световен колос за юбилея си!

Вижте срещу кого мислят да се изправят "червените"

От групата отпаднаха Густаво Кулма и Енрике Рафаел. Стаанислав Манолев този път ще е десен бек заради леката травма на Александър Дюлгеров.

Наставникът на Дунав Веселин Великов няма много опции за размествания на състава си.

Дунав има 26 загуби от толкова гостувания на "червените". Домакините пък не са допуснали нито едно попадение в последните си 3 мача на собствен терен през сезона.