ЦСКА победи с 2:0 на Славия в столичното дерби от 22-ия кръг на "А" група, което се игра на стадион "Българска армия".

В 16-ата минута Флорентин Петре откри за домакините от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря Господинов срещу Велизар Димитров. Румънецът стреля в долния десен ъгъл и въпреки че стражът усети посоката на удара, топката влезе в мрежата.

В 27-ата минута Саша Симонович остави "белите" в намален състав след безумна проява. Сърбинът удари с лакът Емил Гъргоров и получи директен червен картон от съдията Ангел Бекяров.

В 39-ата минута Александър Тунчев се разписа с глава след асистенция на Петре от корнер и удвои аванса на "червените" - 2:0.

През второто полувреме ЦСКА пропусна няколко изгодни положения. Румънецът Петре удари греда след шут с глава, а после изтърва да се разпише на празна врата.

Освен румънския национал за "червените" играха силно Емил Гъргоров, Велизар Димитров и Тодор Янчев.

"Белите" се предадоха след изгонването на Симонович, а още в началото на двубоя нападателят Ортега получи контузия и напусна рано-рано терена.