Царско село сложи край на неприятната си серия с впечатляващ успех. Днес новакът в лигата изигра един от най-добрите си мачове, побеждавайки с категоричното 3:0 състава на Ботев (Враца). Страхотен двубой за домакините изнесе чуждестранната им звезда Родни Антуи, който блесна с две попадения. Едно добави и другият силно представил се тази вечер - Антон Карачанаков.

Стойне Манолов: Спокоен съм за Царско село, имаме три пъти повече точки от националния

"Имаме осем чужденци, които твърдя, че са от най-добрите в България, въпреки че бюджетът ни е сред най-ниските в елита"

По този начин хората на Никола Спасов прогресираха в таблицата и вече са на 11 позиция с 12 точки. Съперникът им не успя да се защити с каквито и да е футболни аргументи днес, като сред титулярите за "зелените" започна Валери Божинов. Дори и това обаче не даде необходимия ефект. Врачани остават на 12-то място, също с 12 пункта.

Снимка 448867

Двубоят можеше да започне по мечтан начин за гостите. Петър Атанасов и Валери Божинов направиха скоростно двойно подаване, което изведе играча с №10 на стрелкова позиция. В сюблимния миг обаче на решителен шпагат се хвърли Мартин Кавдански, който отърва "царете" от инкасирането на почти сигурно попадение.

И докато врачани се завърнат към действията си в отбрана, футболистите на Царско село умело намериха пролука. След пас от Ната, Родни Антуи заходи опасно към вратата на Ботев. Холандецът отправи диагонален изстрел, който обаче не намери незащитения от Костов ъгъл.

Снимка 448869

Селекцията на Сашо Ангелов малко случайно можеше да открие резултата в 14-ата минута. Центриране на Ангел Ляксов бе изчистено с глава от Густаво. Топката обаче придоби такава траектория, че се срещна гредата на леко изненадания в този случай Джони Пласид.

Ангел Лясков направи изненадващ подарък на съперника, след като в 24-ата минута не реагира никак добре при остро центриране на Веселин Минев. Така топката стигна до дебнещия Карачанаков, който шутира без особена подготовка, но право в обсега на Костов.

Четири минути по-късно, късметът не покри гостите и Царско село заслужено поведе в резултата. Уесли Ната за пореден път демонстрира, че е сред най-добрите футболисти на домакините. Бразилецът елегантно преодоля двама опонента по фланга, след което отправи много остро подаване. Венци Христов се размина с това да засече, но на далечната греда се намираше Антон Карачанаков, който хвърляйки се на шпагат засече в мрежата на Костов.

Снимка 448871

Сашо Ангелов не остана безучастен към случващото се с неговия тим и предприе тактическа смяна още в 35-ата минута. Тогава той извади опорния си халф Даниел Гаджев, за да осигури втори нападател за атаката си в лицето на Валери Домовчийски.

Ситуацията за домакините стана още по-приятна, след като в 48-ата минута съумяха и да удвоят своята преднина. Реян Даскалов пусна хитър пас в перспектива за Родни Антуи. Холандецът надбяга тромавия Андреас Васев и отправи изстрел без подготовка, който свари неподготвен Краси Костов и посети неговата мрежа.

Царско село - Ботев (Враца) 3:0 (Развой на срещата по минути)

Страхотен мач на Карачанаков и Антуи

Антон Карачанаков продължи да бъде под пара и в 58-ата минута създаде нови ядове за врачани. Бившият играч на ЦСКА получи топката на далечна греда. Елиминира много елегантно Ангел Лясков, но последвалият му изстрел беше спасен от стража на гостите.

Родни Антуи не спря да си прави каквото пожелае с клетата отбрана на Ботев (Враца). в 70-ата минута той сътвори серия от интересни финтове по фланга, след което навлезе навътре, правейки хубаво двойно с Уесли Ната. Оттук насетне пролуката за стрелба беше създадена, а холандецът не остави никакъв шанс на вражеския вратар с ново красиво попадение.

Снимка 448870

Оттук насетне срещата в едноименния комплекс просто се доиграваше и Царско село заслужено записа своя трети успех от началото на сезона.

В следващия кръг на Ботев (Враца) предстои трудно гостуване на Берое. Царско село пък ще има възможно най-голямото предизвикателство в лигата - домакински мач срещу Лудогорец.