Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 233

Царско село спечели домакинството си на Ботев (Враца) с 3:0

"Царете" се отпушиха срещу Ботев (Враца), Родни Антуи отново прикова вниманието

Царско село удари с 3:0 Валери Божинов и компания

88′

През последните минути стражът на Царско село - Джони Пласид има доста повече работа. На няколко пъти националът на Хаити се представи на ниво при изстрели от средна дистанция и центрирания.

87′

Веселин Минев напуска играта. А на негово място ще се появи дебютантът Дамиен Мари.

82′
Временно изпълняващият длъжността президент на БФС - Михаил Касабов е на стадиона на Царско село, за да наблюдава интересната среща.

79′

Първи жълт картон в срещата и той е за Валери Домовчийски от гостуващия тим.

72′

Антон Карачанаков напуска терена, а на негово място ще видим Андерсон Кордейро.

70′

ГООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО!! 3:0!! РОДНИ АНТУИ! Родни Антуи продължи да си прави каквото пожелае с клетата отбрана на Ботев (Враца). в 70-ата минута той направи серия от интересни финтове по фланга, след което навлезе навътре с хубаво двойно с Уесли Ната. Оттук насетне пролуката за стрелба беше създадена, а холандецът не остави никакъв шанс на вражеския вратар с ново красиво попадение.

68′

Рокада в лагера на Царско село. Георги Минчев ще замени централния нападател до този момент Венци Христов.

66′

Бранителят на Царско село - Густаво се оказа на точното място при статично положение. Авантюристичният му изстрел обаче мина високо над горната греда.

65′

Настана време Валери Божинов да напусне игра. На негово място се появява Симеон Мечев.

Снимка 448871

60′

Неубедителният Ангел Лясков бива заменен. На негово място Сашо Ангелов пуска в игра Мирослав Будинов.

Снимка 448865

58′

КАРАЧАНАКОВ! Крилото на домакините продължи да бъде под пара и в 58-ата минута създаде нови ядове за врачани. Бившият играч на ЦСКА получи топката на далечна греда. Елиминира много елегантно Ангел Лясков, но последвалият му изстрел беше спасен от Костов.

56′

Малко не достигна на Царско село да поведе и с класиката, след като Мартин Кавдански отигра страхотно центриране на Антон Карачанаков. Ударът му с глава обаче мина малко над горната греда.

48′

ГООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО!! 2:0!! РОДНИ АНТУИ!! Ситуацията за домакините стана още по-приятна, след като в 48-ата минута съумяха и да удвоят своята преднина. Реян Даскалов пусна хитър пас в перспектива за Родни Антуи. Холандецът надбяга тромавия Андреас Васев и отправи изстрел без подготовка, който свари неподготвен Краси Костов и посети неговата мрежа.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 448868

43′

В опит да променят нещата в атака, корнерите за Ботев (Враца) дори започна да изпълнява Валери Божинов, но и това не даде резултат.

35′

Сашо Ангелов не остана безучастен към случващото се с неговия тим и предприе тактическа смяна още в 35-ата минута. Тогава той извади опорния си халф Даниел Гаджев, за да осигури втори нападател за атаката си в лицето на Валери Домовчийски.

28′

ГОООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО!! 1:0!! КАРАЧАНАКОВ! Четири минути по-късно, късметът не покри гостите и Царско село заслужено поведе в резултата. Уесли Ната за пореден път демонстрира, че е сред най-добрите футболисти на домакините. Бразилецът елегантно преодоля двама опонента по фланга, след което отправи много остро подаване. Венци Христов се размина с това да засече, но на далечната греда се намираше Антон Карачанаков, който хвърляйки се на шпагат засече в мрежата на Костов.

24′

КАРАЧАНАКОВ! Ангел Лясков направи изненадващ подарък на съперника, след като в 24-ата минута не реагира никак добре при остро центриране на Веселин Минев. Така топката стигна до дебнещия Карачанаков, който шутира без особена подготовка, но право в обсега на Костов.

21′

Наставникът на домакините Никола Спасов реагира нервно на отсъждане на страничния съдия, който според него е вдигнал несъществуваща засада на Антон Карачанаков.

Снимка 448866

14′

ГРЕДА! Селекцията на Сашо Ангелов малко случайно можеше да открие резултата в 14-ата минута. Центриране на Ангел Ляксов бе изчистено с глава от Густаво. Топката обаче придоби такава траектория, че се срещна гредата на леко изненадания в този случай Джони Пласид.

10′

Изминаха само 10 минути, а Даниел Гаджев вече се разправя с главния съдия. Той категорично отрича твърдението, че е игра с ръка в половината на съперника.

3′

АНТУИ! И докато врачани се завърнат към действията си в отбрана, футболистите на Царско село умело намериха пролука и след пас от Ната, Родни Антуи заходи опасно към вратата на Ботев. Холандецът отправи диагонален изстрел, който обаче не намери незащитения от Костов ъгъл.

2′

КАКВА НАМЕСА НА КАВДАНСКИ! Двубоят можеше да започне по мечтан начин за гостите. Петър Атанасов и Валери Божинов направиха скоростно двойно подаване, което изведе играча с №10 на стрелкова позиция. В сюблимния миг обаче на решителен шпагат се хвърли Мартин Кавдански, който отърва "царете" от инкасирането на почти сигурно попадение.

1′