ГРЕДА!!! Андерсон проби отдясно и намери Минчев, чийто удар от няколко метра срещна гредата.

Ушагелов влиза на мястото на Фиораванти.

77′

Генов влиза на мястото на Домовчийски.

Снимка 487466

74′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!!! Чавдар Ивайлов е точен! Халфът бе оставен да стреля от около 25 метра и прати топката неспасяемо във вратата за 0:3.

70′

Георгиев влиза на мястото на Бахамбула.

68′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! Втори гол на Атанасов! Джони Пласид закопа своя отбор! Даскалов върна топката към вратаря, кълбото мина под крака му, а Атанасов с шпагат порази вратата за 0:2.

67′

Пласид лови слаб удар на Янков.

65′

Жълт картон за Ивайлов.

64′

Жълт картон за Родригес.

62′

Жълт картон за Атанасов.

Снимка 487467

61′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! Петър Атанасов бележи! Зехиров намери нападателя пред наказателното поле. Атанасов бе оставен абсолютно сам и с хубав удар в долния ляв ъгъл откри резултат.

55′

Атанасов направи отличен пробив отляво и намери Домовчийски в наказателното поле, който стреля много слабо и Пласид улови.

52′

Спасяване на Пласид! Златински пробва удар от движение от около 30 метра, но вратарят на домакините изби.

48′

Защитата на Ботев не успя да изчисти топката след центриране от корнер. Кълбото стигна до Ната, който стреля от движение, но покрай вратата.

46′

Атанасов заменя Том.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

44′

Пропуск на Андерсон! Бахамбула проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Андерсон надскочи Миланов и стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Снимка 487468

37′

Ната също опита да се разпише от пряк свободен удар, но шутира покрай вратата.

34′

Златински опита да изненада Пласид от пряк свободен удар, но националът на Хаити внимаваше и се справи.

Снимка 487469

25′

Жълт картон за Златински.

25′

Жълт картон за Ната.

17′

Удар на Симеон Мечев с левия крак от дистанция отиде далеч от вратата на врачани.

12′

Удар на Домовчийски след многоходова атака на Ботев е блокиран от защитник на домакините.

Снимка 487471

1′

91. Будинов 88. Том
10. Минчев 30. Домовчийски
39. Иванов

Царско село и Ботев (Враца) ще играят днес от 18:00 часа втория мач в групата на борещите се да не изпаднат. Интригуващата среща ше се проведе на комплекса на Околовръстното шосе край София. Врачани вече изиграха един мач - 0:0 у дома срещу Дунав, който в понеделник ще приеме Царско село.

Само победителят в групата се спасява директно, докато останалите два отбора отиват на баражи срещу Септември (София) и Монтана. Това предвещава един напрегнат сблъсък, като и двата отбора имат своите шансове.

Ботев (Враца): Ние ще бъдем на стадиона, съперникът - както прецени

Вижте позицията на врачани

Треньорът на Царско село Любослав Пенев ще трябва да направи промени в защитата, след като стана ясно, че двама от титулярите на тези позиции - централният бранител Мартин Кавдански и левия бек Ивайло Иванов, са заразени с коронавирус. На техните места се очаква да се появят Фиораванти и Ивайло Марков. Тимът от полите на Витоша е длъжен да не загуби, ако иска да има шансове за първото място и преди мача с Дунав.

За Ботев победата е безалтернативна. Врачани имат по-добри показатели от Дунав в редовния сезон и при пълен успех ще финишират на бленуваното 11-о място. В противен случай ще трябва да тренират сериозно за баража.

Антони Здравков също има кадрови проблеми. С наказание е вътрешният халф Ивайло Михайлов. Наставникът ще продължи да залага на познат състав, въпреки неубедителните игрив последните мачове.

Антони Здравков: Царско село да си бойкотира мача

"Ние сме взели всички мерки по препоръките на БФС"