Берое победи като гост Локомотив (ГО) като гост с 1:0. Мачът беше много скучен. Двата отбора не създадоха нито едно голово положение и закономерно трябваше да завърши 0:0.

Три минути преди края Борислав Цонев се опита да центрира отляво, топката се удари в крака на Милен Желев и излъга резервния вратар Петър Денчев.

Цяло първо полувреме двата отбора гонеха топката без да създават каквито и да е положения пред двете врати. Александър Димитров беше надъхал своите възпитаници, които влизаха на ръба на фаула и получиха два жълти картона.

От гостите само Жуниор Мaпуку беше по-активен, но неговите действия бяха изолирани. В края на полувремето вратарят на Локомотив Николай Банков се контузи и на почивката беше сменен от Петър Денчев.

През вторите 45 минути нищо не се промени. Най-активен беше Александър Димитров, който ръкомахаше на тчълинията и получваше предупреждения от съдията. Ферарио Спасов от своя страна стоеше спокойно на скамейката.

Снимка 291125

Източник: beroe.bg

Жезелничарите се настаниха в полето на Берое през последните минути, но всичко отиваше към спокойно 0:0. Малшансът на Милен Желев донесе победата на Берое.

С този успех старозагорци са само на две точки зад Пирин и в пряк двубой ще излъчат победителя в група "Б". Локомотив изпусна шансът да надмине Нефтохимик и ще се надява също на успех в прекия двубой.