Локомотив (Пловдив) и Дунав (Русе) не успяха да се победят на старта на 11-ия кръг на Първа лига. Двата тима направиха 0:0 на "Лаута". Домакините могат да съжаляват повече, че не спечелиха мача, тъй като имаха по-чистите положения за попадения.

В днешния двубой "смърфовете" бяха водени от Христо Колев-Бащата след като Илиан Илиев сам реши да си тръгне от клуба.

Снимка 258922

Така двата тима продължават да са без победа в последните мачове от първенството. След това равенство, Дунав е на 3-ото място с 19 точки. Локо (Пд) пък е 9-ти с 13 пункта.

НА ЖИВО: Локо (Пд) - Дунав

Домакините са без постоянен треньор, "драконите" търсят старата си форма

Срещата започна с натиск на домакините. В 5-ата минута Дани Кики се размина със сигурно попадение след като отблизо не уцели вратата на Дунав.

В 34-ата минута отново Кики пробва много хубав удар към Луков, но вратарят изби максторски с крак.

Минути по-късно Дунав също имаше шанс за попадение. Будинов овладява на гърди, след което преодоля бранител в черно-бяло и нанесе удар по земя, но Ел Харуби изби кълбото.

През втората част, Дунав започна по-добре. В 57-ата минута Локо изпусна нов гол. Камбуров стреля опасно от фаул, вратарят се намесва със сетни усилия и топката не влиза в мрежата му.

Последва натиск на "смърфовете", който обаче така и не доведе до попадение.