Ботев прекъсна серията си от 3 поредни загуби и победи с 4:0 Марек пред празните трибуни на собствения си стадион. След Черно море и Левски "каначетата" са третият отбор, нанизал четворка в мрежата на дупничани.

Головата фиеста започна в 4-ата минута, когато Саидходжа откри резултата с глава. След два поредни неуспешни опита, в 25-ата минута щатният голмайстор на Ботев Георги Христов все пак си спечели правото да изпълни дузпа. Варадинов обаче усети посоката на удара и спаси. В 43-ата минута Иван Редовски от Марек с мощен шут от 30 метра принуди Арсов да демонстрира класата и да избива в корнер.

Георги Христов успя да се реабилитира в 54-ата минута, когато успя да удвои резултата. 4 минути по-късно юношата на Марица направи преднината на Ботев класическа, реализирайки втория си опит от 11-метров наказателен удар, отсъден отново за нарушение срещу самия него. "Канарчетата" оформиха разгрома само след 2 минути, като този път в прегръдките на съотборниците си попадна Аврамов.

След втория гол в мача феновете на Ботев пощуряха от радост и пуснаха в действие хитовото си парче "От кой отбор си - от Ботев", което звуча от грохналите покриви на кооперациите на улица "Богомил" край стадион "Христо Ботев".