Последният двубой от елита за календарната 2019 година завърши по повече от драматичен начин. Шампионите от Лудогорец допуснаха трето поредно равенство в първенството, след като този следобед не успяха да триумфират при визитата си на Славия (1:1). "Орлите" на Станислав Генчев повториха неприятния за тях сценарий от мача с Ференцварош, тъй като позволиха да получат изравнително попадение в последната секунда на мача. Тогава "зелените" подцениха центриране в своето наказателно поле и Велковски се възползва, за да зарадва малкото, но верни фенове на домакините.

Славия - Лудогорец 1:1 (Развой на срещата по минути)

Голяма изненада

Преди това лудогорци бяха открили още през първата част чрез Чибота и на пръв поглед не се виждаше как ще изпуснат контрола на събитията, с оглед вялата игра на техния съперник. Ремито ще зарадва втория във временното класиране Левски, който въпреки грешката си днес срещу Локо (Пд), ще зимува на пет точки зад Марселиньо и компания.

Берое победи Царско село с 2:0

Берое тушира напрежението в клуба с важен успех над Царско село

Заралии надиграха съперника си от София с 2:0

Двубоят в квартал "Овча купел" започна в привидно спокойно темпо, през което нито един от двата тима не застраши опасно своя опонент. За отбелязване беше първият точен изстрел по посока лудогорската врата от страна на "белия" капитан - Галин Иванов.

Снимка 457666

Лудогорец напомни за себе си с първа опасна атака в 13-ата минута. Дан Битон успя да изведе Жоржиньо зад отбраната на Славия, който със сетни усилия достигна топката до аутлинията и я върна към Якуб Шверчок. Полският нападател стреля силно, но Стергиакис изби в корнер.

Постепенно шампионите започнаха да придобиват все по-голям контрол над срещата. Резултатът можеше да бъде открит, след като Шверчок намери пространство в отбраната на Славия и пусна за непокрития Чибота. Африканецът стреля без подготовка, но вратарят на "белите" изби с крак. За добавка не успя да се пребори и дебнещият на далечната греда Жоржиньо!

Пропускът не отчая "орлите" и след само още няколко минути, попадението в тяхна полза все пак беше факт. Жоржиньо елегантно преодоля по фланга Янис Карабельов, след което центрира за Чибота. Крилото сюрпризира всички с много техничния си изстрел с глава. Той свари неподготвен стража Стергиакис и влетя в неговата мрежа за 0:1.

Снимка 457664

Славия пробва да отговори бързо на предизвикателството с добра възможност пред Галин Иванов в 28-ата минута. Националът на България се възползва от хубаво центриране на изненадващо включилия се по фланга Христов, изстрелът му обаче мина високо над горната греда на Ренан. Малко след това точен шут регистрира и Ради Кирилов.

ЦСКА разби Дунав с 4:0

ЦСКА разгроми Дунав, Али Соу се скъса да пропуска

"Червените" разбиха "драконите" с 4:0

Неприятна новина сполетя треньорския щаба на Лудогорец, когато в 31-ата минута Жоржиньо се хвана за лявото си бедро, а това означаваше край на мача за звездата на Гвинея-Бисау. На негово място принудително се появи Станислав Манолев.

Снимка 457661

Якуб Шверчок направи традиционния си голям пропуск с екипа на гостите в 34-ата. Полякът направи добро двойно подаване с Чибота, след което насочи несериозно в аут, въпреки това, че беше сам срещу Стергиакис.

Димо Бакалов опита точността на своя изстрел в 39-ата, когато от средна дистанция технично прати кълбото към долния ляв ъгъл на Славия. Стергиакис обаче докосна топката с върха на пръстите си и тя намери само външната част на неговата мрежа.

Снимка 457669

Славистите можеше да стартират втората част с нелеп автогол в своята мрежа. Центриране от фаул беше продължено с глава от Манолев, а след това Карабельов изчисти, но с лекия риск от това да накаже своя колега Стергиакис.

Ботев (Пловдив) победи Витоша с 2:0 като гост

Фамозен гол на Неделев вдъхнови Ботев за шеста поредна победа в първенството

"Канарчетата" се наложиха с 2:0 при визитата си на Витоша

Лудогорец отново се размина с втори гол в мача с настъпването на 52-ата минута. Стергиакис не се намеси никак добре при центриране от корнер, при създалото се меле Козмин Моци стреля към опразнената врата, но на голлинията беше застанал Андреа Христов, който изчисти във възможно най-подходящия момент.

В 68-ата минута Якуб Шверчок бе изведен зад отбраната на Славия, но атаката на гостите беше спряна заради засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че нападателят е на една линия с Милен Гамаков.

Футболистите на Славия пък имаха претенции за дузпа към главния арбитър Стоянов в 70-ата, но той подмина ситуацията с мълчание.

Снимка 457665

Големият кошмар за Лудогорец настъпи в последната възможна минута на мача. По подобие на мача с Ференцварош, "орлите" се пропукаха при финалната атака на своя опонент и допуснаха изравняването. След като Славия така и не осъществи някакъв заключителен натиск, момчетата на Загорчич се добраха до точката в 94-ата минута. Емил Стоев майсторски проби по крилото, след което центрира на далечната греда за Велковски. Крайният бранител надбяга неориентирания Манолев и с глава матира Ренан, за да вгорчи максимално предстоящите празници за разградския първенец.

В първия кръг за новата година, Лудогорец ще посрещне у дома Ботев (Враца), докато Славия ще гостува на Арда (Кърджали).

Локомотив (Пловдив) и Левски завършиха наравно 0:0

Локомотив (Пловдив) и Левски не излъчиха победител в мач с много битка и малко футбол

Сблъсъкът на "Лаута" завърши 0:0