Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+4′

Последен съдийски сигнал.

Славия спечели гостуването си на Ботев (Враца) с 2:0

Славия се върна в Топ 6 след нова победа далеч от София, странни съдийски реакции изнервиха срещата

"Белите" с важен успех срещу Ботев (Враца)

90+3′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Стоев е изведен очи в очи с вратаря и не греши.

Можеше да подава и на оставения сам Йомов, но избира сам да завърши.

Преднината на "белите" е удвоена.

86′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Поредно центриране в полето на Славия.

Домовчийски скача и праща топката в мрежата на Георгиев.

Този път вратарят на столичани нямаше какво да направи.

ГОЛЪТ Е ОТМЕНЕН!

МАРКИРАНА Е ЗАСАДА!

Забавянето беше доста дълго.

Здравков полудя.

Треньорът на Ботев получава жълт картон.

85′

Вълчев се измъква от опеката на двама бранители в бели екипи.

Стреля от границата на наказателното поле!

Георгиев избива в корнер.

84′

Центриране в полето на Георгиев.

Домовчийски играе с глава.

Не успява да нанесе удар към вратата.

83′

Бенгюзов е заменен от Узунов.

80′

Жълт картон за Вълчев.

73′

Жълт картон за Бенгюзов.

68′

Жълт картон за Георгиев.

66′

Кръстев отстъпва мястото си на терена на Стоев.

65′

Добра акция на Йомов.

Топката достига до Карабельов.

Той се опитва да преодолее съперниковия страж, но губи контрол над кълбото.

64′

Жълт картон за влезлия преди минути на терена Мечев.

62′

След като остана с човек по-малко на терена, отборът от столицата е съсредоточил голяма част от вниманието си в защита.

"Белите" ще изчакват възможности на контраатака.

Това със сигурност няма да направи срещата кой знае колко по-динамична.

56′

Мечев сменя Гаджев.

Принудителна промяна в редиците на домакините, след като появилият се на терена преди минути футболист на Ботев се контузи.

55′

Тасевски сменя Гамаков.

52′

Жълт картон за Васев.

50′

Вълчев шутира силно от границата на наказателното поле!

Първа сериозна възможност за домакините в мача.

49′

Втори жълт картон за Попадийн!

Славия остава с човек по-малко на терена.

Освен това, че извърши фаул, футболистът на "белите" игра с ръка, спирайки акция на опонента.

46′

Гаджев заменя Златински.

46′

Генов сменя Янков.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина предимно при надмощие на гостите. Те стартираха срещата ударно, като имаха две реални възможности за реализиране на попадение само в рамките на откриващите 5 минути.

Първо, броени секунди след първия сигнал, Костов получи върната назад към него топката и понечи да я продължи към свой съотборник. Вместо това обаче я запрати по посока собствената си врата. Като по чудо кълбото се завъртя и остана на сантиметри от целта.

Последваха две добри възможности за софиянци, с участието на Кръстев в тях. Той бе в основата на всичко по-интересно за "белите" в предни позиции. В единия от случаите Кръстев бе много близо до гола, но нямаше шанс кълбото да попадне в очертанията на вратата.

Галин Иванов също не се спести и бе на ниво за тима си днес. В 16-ата минута Лясков извърши ненужно нарушение в близост до вратата на домакините. Именно Иванов застана зад топката като центрира опасно. Получи се продължително разбъркване в полето на Костов, топката стигна до Янис Карабельов, който от близка дистанция я вкара във вратата.

10-ката на "белите" получи възможността да открие след като отново Кръстев бе на върха на нападението за тима си и стреля опасно, но топката се отби в гредата. Попаднала у Карабельов, тя безпроблемно бе пратена от него в мрежата.

Атаките на софиянци продължиха и ако не беше неточният мерник на Иванов, те дори можеха да удвоят предимството си в резултата.

Възможност се откри и пред Йомов, но той се забави и не намери правилния момент, за да отправи изстрел.

Постепенно натискът на гостите намаля, но домакините не получиха възможност за достигане до чисти, 100%-ви голови ситуации и резултатът се запази непроменен преди почивката.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Попадийн.

42′

Фаул в средата на терена.

Налага се намеса на медицинския екип на Славия.

Бенгюзов е това.

Изправя се на крака и играта продължава.

38′

Поредно добро включване на Кръстев в предни позиции за Славия.

Ударът му обаче не е добър.

Ще попаднев графата "неточни", като се разминава с целта.

35′

Йомов опитва центриране.

Топката пада върху напречната греда.

Отсъден е аут.

Кълбото е напуснало пределите на терена при опита за подаване.

34′

Центриране на Атанасов.

Янков пада в наказателното поле.

Дузпа няма.

Повторенията показват, че фаул не е наличен, а по-скоро става дума за симулация.

31′

Сблъсък между Лясков и бранители на Славия по левия фланг от атаката на домакините.

Фаул за Ботев (Вр) на границата на наказателното поле.

Центрирането не води до напрежение пред вратаря на гостуващия отбор.

30′

Засада на Йомов.

27′

Изстрел на Атанасов от далечна дистанция!

Топката се отбива току пред вратаря на гостите.

Едва не го залъга, но все пак националът е на мястото си и се справя със ситуацията.

25′

Валери Божинов изглежда безкрайно недоволен от случващото се на терена.

Не спира да жестикулира неодобрително към всички на терена.

Не получава шанс за индивидуална изява, до момента.

Валери Божинов пред дилема дали да остане в Ботев (Враца) и през пролетта

"За мен е важно какъв отбор ще се направи след Нова година"

24′

Опасен изстрел на Велковски!

Шутира той директно от статичното положение, което бе отсъдено в полза на софиянци.

Топката лети встрани от целта.

23′

Фаул на Златински в опасна зона от терена.

Възможност за гостите да стигнат до нещо интересно.

21′

Галин Иванов получава топката в полето на Костов.

Стреля незабавно!

Вратарят избива.

Вдигнат е флагът на страничния съдия.

19′

Корнер и за домакините.

Кръстев е в центъра на събитията и избива напред.

За пореден път е най-полезен за тима си състезателят на столичани.

17′

Нарушението на Лясков на практика доведе до отбелязването на гола.

Именно след центрирането на Галин Иванов последва хаосът в полето на Костов, позволил на Карабельов да открие резултата.

16′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Карабельов!

Разбъркване в полето на Костов, Кръстев стреля в гредата, топката се връща пред вратаря, където Карабельов протяга крак и праща кълбото в мрежата на съперника.

Резултатът е открит.

15′

Официално предупреждение за Лясков.

13′

Тасевски изпълнява поредния корнер в полза на "белите".

Топката достига до Попадийн.

Той стреля, но опитът му не е успешен.

11′

Засада на Валери Божинов.

Той започна сред титулярите за тима си, въпреки спекулациите по темата.

Божинов е под въпрос и за следващия мач на Ботев (Враца)

Той е за Купата на България срещу Кариана (Ерден)

10′

Софиянци преливат бързо от защита в нападение, като този бърз преход обърква съперниковите футболисти.

Прегрупирането обратно в отбрана също се случва мигновено.

8′

Шут на Кръстев от границата на наказателното поле!

Топката преминава встрани от целта.

Акцията за столичани бе осъществена за броени секунди.

7′

"Белите" се прибраха в собствената си половина.

Първоначалният натиск на състава за момента е потушен.

На свой ред домакините ще трябва да покажат на какво са способни.

5′

Нова атака за гостите.

Кръстев напредва в наказателното поле на съперника.

Костов излиза и избива топката, но в същото време събаря състезателя на "белите" на земята.

Дузпа няма.

2′

Грешка на Костов!

Топката бе върната към него и той се опита да я подаде на защитник.

Вместо това я запраща към празната си врата.

Малшанс за столичани, като кълбото преминава на сантиметри от лявата греда.

1′