Славия победи Левски с 1:0 в дербито от втората шестица на „А" група. Единственото попадение в срещата падна преди почивката и бе дело на Карлос Фонсека. Нападателят се разписа в 33-ата минута, след като успя да напредне в полето на съперника, да се справи с отбраната и с точен удар да разстреля Йоргачевич.

Попадението дойде логично с оглед случващото се на терена до този момент. Като цяло домакините играха по-активно преди почивката, а след нея умело успяха да съхранят крехката си преднина, с която да вземат мача.

Това беше втора поредна победа на Славия над Левски в „Овча купел", след като през есента „белите" се наложиха с 3:1. Тогава пък в герой се превърна друг чужденец - Жереми Манзоро, който тогава вкара хеттрик.

След изиграването на този двубой Левски продължава да е 7-и с 38 точки, а Славия е 9-и с 29 пункта.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 1:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)