Отборът на Славия записа много лесна и разгромна победа над Верея в първия мач от 20-ия кръг в Първа лига. "Белите" се поздравиха с успех 4:0, въпреки че той можеше да е много по-изразителен. Точни за трите точки бяха Янис Карабельов, Галин Иванов, чийто гол обаче бе записан на Богомил Цинцарски, който изпусна топката зад голлинията след като я улови при удар на капитана, и Илиян Мицански, който пък се разписа два пъти.

Славия - Верея, 4:0 (Развой на срещата по минути)

Нова загуба за заралии

Повече от отлично първо полувреме изиграха домакините. Натискът им стартира още с първия съдийски сигнал. Само в рамките на 40 секунди, столичани удариха гредата два пъти. Всичко започна с Илиян Мицански, който бе изпуснат от защитата на заралии и веднага стреля към вратата, но топката срещна страничния стълб. При добавката, Георги Йомов нацели абсолютно същия и резултатът остана непроменен. Малко след това, Галин Иванов реши да центрира директно към вратата на Цинцарски след хубав пробив, но вратарят излезе напред и улови топката. След точно пет минути игра, капитанът на славистите получи хубаво подаване от Карабельов и шутира мощно от границата на наказателното поле, но и този път топката се отби в напречната греда.

Снимка 395485

В 17-ата минута, Янис Карабельов откри резултата за домакините. Халфът на "белите" бе тотално изпуснат от защитата на заралии и след майсторско завъртане стреля към вратата напълно необезпокоен. Топката премина през Цинцарски и бранител на старозагорци, но все пак влетя в мрежата - 1:0.

Снимка 395483

В 29-ата минута, резултатът вече бе 2:0. Галин Иванов не отигра по най-добрия начин получена топка, но все пак успя да я изпрати в очертанията на вратата с удар отблизо. Цинцарски обаче не се справи при хващането ѝ и я изпусна зад голлинията.

Снимка 395477

В 36-ата минута, Ашковски можеше да увеличи преднината за Славия, след като получи много добро подаване от Мицански. Той овладя на границата на наказателното поле и опита с прехвърлящ удар да изпрати топката във вратата, но тя излезе в аут. Малко след това, Ашковски шутира много мощно към вратата от около 22 метра, но стражът успя да избие топката.

Въпреки допуснатия нелеп гол, Цинцарски е причината заралии да не допуснат по-разгромен неуспех още през първата част и двата отбора да се оттеглиха на почивка при 2:0 за "белите". Важно е да се отбележи и това, че старозагорци нямаха нито един удар към съперниковата врата, нито пък атака за първите 45 минути.

Второто полувреме бе доста по-спокойно. В 49-ата минута, Ашковски бе изведен към наказателното поле, но вместо да стреля към вратата реши да подава към включващия се в атаката Галин Иванов. Пасът му към капитана на "белите" обаче бе доста неточен и топката попадна право в ръцете на Цинцарски. Малко след това, попадение на Галин Иванов не бе зачетено заради засада, каквато и в реално време се видя, че има. В 59-ата минута, дойде и първият точен удар за гостите. Здравко Илиев бе изпуснат от защитата на "белите" и успя да скъси ъгъла до Стергиакис и да стреля, но младият вратар на домакините изби в корнер.

Снимка 395484

В 67-ата минута, класиката на "Васил Левски" бе факт. Славчо Шоколаров опита да изведе на стрелкова позиция Ашковски, но защитник на заралии опита да изчисти топката. Тя попадна право в Илиян Мицански, който не сгреши отблизо и мушна кълбото между краката на Цинцарски - 3:0. Само пет минути по-късно, резултатът вече бе 4:0, а попадението отново бе дело на Мицански. Той се възползва от отбита от вратаря на гостите топка след удар на Александров и при добавката не сгреши, отбелязвайки втория си гол в срещата.

След тази изразителна победа, Славия се нареди на деветото място в Първа лига с актив от 24 точки, докато Верея остава на последната позиция с едва пет.