Отборът на Славия спечели с 1:0 домакинството си на Етър в първи плейофен мач за седмата позиция в шампионата. "Белите" изковаха своя триумф с повече хитрост, след като реализираха в края на първата част чрез Георги Йомов.

Второто полувреме премина под диктовката на гостите, които реално можеха да си тръгнат с поне един гол на чужд терен. Срещу тях обаче беше непробиваемият днес Георги Петков, който на няколко пъти отчая Младенов и Батрович, а веднъж отби и решително в гредата при шут на Румен Руменов в 90-ата минута.

Славия - Етър 1:0 (Развой на срещата по минути)

Единственото попадение реализира Георги Йомов

Случилото се днес в столицата предвещава повече от интересен реванш във Велико Търново. Битката между "виолетови" и "бели" е в четвъртък от 20:00 часа.

Снимка 424335

Плейофният сблъсък започна по изключително интригуващ начин. Домакините от Славия изпълниха корнер още в първата минута и изведнъж се оказаха изключително близо до гола. Давид Муньос насочи топката към далечния на Христо Иванов ъгъл. На втора греда непокрит беше Георги Йомов, който обаче направи по-трудното и от няма и метър прати коженото кълбо в страничния стълб.

Селекцията на Красимир Балъков отговори подобаващо на предизвикателството в 9-ата минута. "Виолетовите" направиха добро заучено положение, при което за Велко Батрович се откри добра възможност за стрелба. Топката обаче не пожела да посети мрежата на "замръзналия" в този миг Георги Петков.

В 17-ата минута Даниел Младенов пробва да изненада своя бивш съотборник в Левски с акробатичен шут от почти нулев ъгъл. Красивото му изпълнение завърши само с аут. Малко по-късно Дани отново постави под напрежение Петков, но коженото кълбо мина над горната греда.

Георги Йомов можеше да отиграе далеч по-добре една изгодна за Славия ситуация в 29-ата минута. Крилото получи задължаващ пас в наказателното поле. Юношата на Левски обаче се забави прекалено много в обработването на топката, а миг след това вече беше твърде късно да отправя опасен изстрел към търновската врата.

Снимка 424333

В заветните мигове на първата част, срещата доста се раздвижи. Славия даде тон за нещо по-сериозно със страхотен пробив на Георги Йомов, който завърши с прострелен пас към Чунчуков. Нападателят закъсня със стотни от секундата, за да засече в мрежата на съперника.

Упоритостта на славистите все пак даде ефект и още в следващата атака, горе-долу при същите обстоятелства, Георги Йомов съумя да реализира. Всичко започна от сгрешена топка в средата от Аласана Мане. Това позволи на Ради Кирилов да осъществи скоростен дрибъл, приключил с перфектен пас около дузпата за Чунчуков. Нападателят отново закъсня с нанасянето на удар, но този път по-бавни бяха и гонещите го бранители на Етър. Всичко това позволи на коженото кълбо да стигне до непокрития Йомов, който въпреки намесата на Иванов, успя да го пробие за 1:0! Случилото се предизвика широка усмивка и на лицето на Венци Стефанов, заел обичайното си място в "бялата" ложа на Сектор на "А" на арената в кв. "Овча купел".

Снимка 424332

Гостите имаха сериозни претенции за дузпа в 56-ата минута. Помагащият в отбрана играч на Славия - Георги Йомов сякаш неволно игра с ръка при центриране на Велко Батрович. По този начин крилото на домакините донякъде обърка и готвещия се да засече коженото кълбо Крум Стоянов. Сигнал от главния съдия за тежко футболно наказание обаче така и не последва.

Увлечени в стремежа си да пробият добре подредената отбрана на славистите, гостите от Етър бяха много близо до инкасирането на втори гол. Дарко Тасевски показа, че дори и на 35-години умее да пуска фантастични извеждащи подавания. Точно такъв пас позволи на Чунчуков да излезе сам срещу стража на "болярите", но младокът се издъни с гръм и трясък, пробвайки да бележи с външен фалц.

Мъчните действия на Етър в атака най-сетне допринесоха до голова възможност. Тя дойде едва 120 секунди преди края, когато изчистена топка от корнер, малко късметлийски достигна до непокрития на втора греда Дани Младенов. Нападателят без подготовка насочи в близкия на Петков ъгъл, но Жоро "Вековен" както тази вечер го наричаха феновете на Славия, блесна с решителна намеса.

Снимка 424330

Двубоят в столицата завърши по драматичен начин. С последната си атака Етър можеше да се добере и до безценното равенство. Отчаяно центриране внесе паника в защитата на домакините, а миг по-късно непокритият Румен Румено насочи диагонален изстрел, който на пръв поглед влизаше в мрежата на Славия. Вездесъщият Гошо Петков обаче съвсем леко докосна топката, която след това се удари и в страничната греда, за да остави "белите" като победител в този мач.

Снимка 424329

Реваншът на стадион "Ивайло" е този четвъртък от 20:00, а интригата обещава да бъде повече от сериозна.