Отборът на Славия не срещна трудности с това да се справи с Дунав (Русе), след като успя да ги победи с 3:1 в двубой от 22-ия кръг на родното първенство. Стефан Христов даде преднина на гостите в 9-ата минута, но попадения на Емил Стоев (27) и Филип Кръстев (38) обърнаха мача още преди почивката. Второ попадение на Стоев в 64-ата минута съвсем изпари надеждите на гостите за взимане на точки от този мач. Галин Иванов пък пропусна дузпа в 77-ата минута. По този начин отборът на Людмил Киров продължава да затъва, а Славия се настанява в Топ 6.

Славия - Дунав 3:1, (Развой на срещата по минути)

Двубоят на "Овча Купел" стартира в 17:00ч.

"Драконите" поведоха в резултата в 9-ата минута. Юлиан Ненов даде чудесен извеждащ пас в коридор към Стефан Христов, извеждайки го очи в очи със стража на Славия Георги Георгиев. Христов остана хладнокръвен и реализира първото попадение в двубоя.

В 20-ата минута Стефан Христов бе близо до втория си гол в мача, но Георги Георгиев показа защо е в националния отбор на България и изби. Минута по-късно Благой Макенджиев направи страхотно спасяване, след като Галин Иванов от Славия получи топката на около 5 метра пред вратаря на Дунав, но той показа котешки рефлекс, отразявайки изстрела на капитана на "белите".

Снимка 468400

Малко след това Славия изравни. След центриране на Галин Иванов от корнер, топката се размина с няколко футболисти и стигна до Емил Стоев, който разстреля Благой Макенджиев за 1:1.

Тимът на Златомир Загорчич осъществи пълен обрат 10 минути по-късно. "Белите" отнеха топката в половината на Дунав и тя стигна до Филип Кръстев, който я прати на крилото, където бе Емил Стоев, а той успя да върне коженото кълбо на Кръстев, който вече бе около пеналтерията и с хубав шут направи обрата пълен и 2:1 за Славия.

В 64-ата минута Емил Стоев уби интригата в мача, след като вкара за 3:1. Чунчуков бе съборен, но на помощ се притече Галин Иванов, който взе топката и изведе Емил Стоев на стрелкова позиция. От своя страна Стоев не сгреши и вкара втория си гол в мача.

Галин Иванов пък пропусна дузпа, след като Ивайло Димитров нахлу в наказателното поле и бе съборен от Петко Цанков. Макенджиев обаче успя да хване ъгъла на капитана "белите".

Минута преди края на редовното време Дунав можеше да върне едно попадение. Петко Цанков отправи удар от много близко разстояние, който обаче бе твърде лек и срещна лявата греда на Георгиев, а след това попадна право в ръцете му.