Отново след диагонален изстрел, но този път от противоположната страна на наказателното поле на Пирин.

57′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Галин Иванов!

При поредната акция в полза на домакините, Иванов получи топката в пеналта на съперника и с диагонален изстрел не остави шансове на Костов.

55′

Мартинов получи травма.

Ще му бъде оказана медицинска помощ.

53′

Далечен изстрел на Карабельов!

Вратарят на Пирин спасява.

51′

Центриране в наказателното поле на Славия.

Йорданов не успява да засече топката във вратата.

47′

Агитка подкрепя и Пирин.

Феновете на тима се опитват да надвикат тези на Славия.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи нито една по-сериозна опасност пред двете врати.

Първият точен удар в целта бе записан на сметката на Ивайло Димитров, който след 17 игрови минути стреля в ръцете на вратаря на съперника.

Епизодични включвания на Рениа по десния фланг бяха всичко, с което гостите на националния стадион можеха да се похвалят.

"Белите" пък опитваха по различни начини да се доберат до полето на Костов, но така и не успяваха да го притеснят със стопроцентова ситуация за гол.

Стражът на състава от Благоевград дори бе официално предупреден, като причината за това бе опитът му да забави и без това лежерната игра на терена.

До почивката нищо интересно не привлече вниманието на малкото верни фенове на домакините, дошли да наблюдават любимците си.

45′

Почивка.

42′

Жълт картон за Узунов.

39′

Без положения за отбелязване на гол.

Скучен, бавен мач, без напрегнати моменти в него.

35′

Жълт картон за Рениа.

31′

Корнер за Пирин.

Нищо запомнящо се след изпълнението му.

27′

Играта се води основно по левия фланг на атаката на Славия, респективно десния на тима на Пирин.

Топката често излиза в странично хвърляне, но е далеч от двете наказателни полета.

24′

Жълт картон за Костов.

21′

Спасяване на Костов!

Той се намеси след силен изстрел на Минчев от свободен удар.

Добро положение за домакините.

19′

Първи точен изстрел в една от двете врати.

Негов автор е Ивайло Димитров.

Резултатът се запазва непроменен.

11′

Грешка на Хендерсън едва не доведе до напрежение в половината на Пирин.

Столичани обаче не успяха да се възползват от ситуацията.

7′

Кирилов се опитва да притеснява защитата на съперника.

Без опасност пред "бялата" врата.

1′

Георги Петков се контузи на загрявката.

Заменен е от Емануеле Джерия.

1′

7. Наско Милев 23. Марио Топузов

Славия приема Пирин в среща от Първа лига днес, от 17:30 часа. Столичният тим ще може да си избере с кой опонент да попадне в група във Втората осмица, сочат сметките.

При успех над Пирин днес, "белите" ще завършат на седмо място. Така те ще са в поток с 10-ия, 11-ия и 14-ия. Останалите - 8-и, 9-и, 12-и и 13-и, ще са в другата група.

Ако Славия бие "орлетата", ще има за съперници Витоша, Пирин и Черно море или Локомотив (Пловдив). Ако обаче възпитаниците на Милен Радуканов спечелят, тогава ще настъпят размествания.

Кадрови проблеми в Славия за мача с Пирин

Вижте групата на "белите"

Известно е, че треньорът на Пирин и цялото ръководството на клуба изразиха остро негодуванието си от факта, че мачът бе изместен от събота за понеделник, и то най-вече заради това, че никой от БФС не е питал "орлетата".

Въпреки това благоевградчани са амбицирани, че могат да объркат сметките на Славия.

За първи път от доста време Милен Радуканов няма кой знае какви кадрови проблеми.