Славия спечели академична победа над Пирин с 3:1 и се присъедини към триото с по 13 точки в Първа лига. „Белите" проспаха първото полувреме, но излязоха надъхани след почивката, отбелязаха три гола и спечелиха четвърта победа през настоящия сезон.

Играчите на Пирин, противно на показаното в досегашните срещи, не можаха да влезнат в мача и загубиха минимално с оглед на показаното.

Първото полувреме може да се опише само с удара на Николай Димитров в гредата от пряк свободен удар. През останалото време двата отбора, като че ли се стремяха да се оттеглят без гол на почивката.

Много интересни личности присъстваха на срещата

Дани Младенов все пак вкара едно почетно попадение за гостите с далечен удар, при който Петков не реагира.

До края „белите" пропуснаха да вкара няколко попадения и да направят резултата по-закономерен.

Така Славия има 13 точки, колкото Пирин, Берое и Локомотив (Пд) и е в комфортната зона на класирането. Младият отбор на Тарханов показа, че има качества. Сега остава отворен въпросът - ще има ли смелостта да се пребори за място в шестицата.