Турнир: efbet Лига Стадион: "Славия", гр. София Зрители: 744
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Славия се добра до равенство 1:1 срещу Лудогорец

Кошмарът се повтори – нов гол в последната секунда обърка сериозно плановете на Лудогорец

Славия открадна точка от шампионите след късно попадение на Димитър Велковски

90+4′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!!! ДИМИТЪР ВЕЛКОВСКИ!! 1:1!!! Големият кошмар за Лудогорец настъпи в последната възможна минута на мача. По подобие на мача с Ференцварош, "орлите" се пропукаха при финалната атака на своя опонент и допуснаха изравняването. След като Славия така и не осъществи някакъв заключителен натиск, момчетата на Загорчич се добраха до точката в 94-ата минута. Емил Стоев майсторски проби по крилото, след което центрира на далечната греда за Велковски. Крайният бранител надбяга неориентирания Манолев и с глава матира Ренан, за да вгорчи максимално предстоящите празници за разградския първенец.

89′

Венцислав Бенгюзов получава жълт картон от главния съдия Стоянов.

82′

Капитанът Янис Карабельов напуска игра, а вместо него ще видим друг "бял" юноша - Мартин Атанасов.

80′
Снимка 457668

76′

Официално предупреждение за капитана на Лудогорец - Светослав Дяков.

72′

Емил Стоев е последната надежда на Златомир Загорчич за промяна на резултата. Той заменя Радослав Кирилов.

72′

Последна смяна за Лудогорец. Димо Бакалов отстъпва мястото си на Абел Анисе.

70′

Футболистите на Славия имаха претенции за дузпа към главния арбитър Стоянов, но той подмина ситуацията с мълчание.

68′

Якуб Шверчок е изведен зад отбраната на Славия, но атаката на гостите е спряна заради засада. Телевизионните повторения обаче показват, че нападателят е на една линия с Милен Гамаков.

57′

Цветелин Чунчуков заменя Калоян Кръстев за Славия.

52′

МОЦИ!! Лудогорец отново се размина с втори гол в мача с настъпването на 52-ата минута. Стергиакис не се намеси никак добре при центриране от корнер, при създалото се меле Козмин Моци стреля към опразнената врата, но на голлинията беше застанал Андреа Христов, който изчисти във възможно най-подходящия момент.

Снимка 457667

50′

Славистите можеше да стартират втората част с нелеп автогол в своята мрежа. Центриране от фаул беше продължено с глава от Манолев, а след това Карабельов изчисти, но с лекия риск от това да накаже своя колега Стергиакис.

48′

Втора рокада в лагера на Лудогорец. Неубедителният Талеб Тауата е заменен от Антон Недялков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 457666

45′

ПОЧИВКА!

39′

Димо Бакалов опита точността на своя изстрел в 39-ата, когато от средна дистанция технично прати кълбото към долния ляв ъгъл на Славия. Стергиакис обаче докосна топката с върха на пръстите си и тя намери само външната част на неговата мрежа.

34′

КАКЪВ ПРОПУСК!! Якуб Шверчок направи традиционния си голям пропуск с екипа на гостите в 34-ата. Полякът направи добро двойно подаване с Чибота, след което насочи несериозно в аут, въпреки това, че беше сам срещу Стергиакис.

31′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Неприятна новина сполетя треньорския щаба на Лудогорец, когато в 31-ата минута Жоржиньо се хвана за лявото си бедро, а това означаваше край на мача за звездата на Гвинея-Бисау. На негово място принудително се появи Станислав Манолев.

28′

ИВАНОВ!! Славия пробва да отговори бързо на предизвикателството с добра възможност пред Галин Иванов в 28-ата минута. Националът на България се възползва от хубаво центриране на изненадващо включилия се по фланга Христов, изстрелът му обаче мина високо над горната греда на Ренан. Малко след това точен изстрел регистрира и Ради Кирилов.

26′

Официално предупреждение и за Мавис Чибота.

24′

Калоян Кръстев опита да си спечели дузпа, но вместо това получи само жълт картон.

21′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! 0:1!! ЧИБОТА! Пропускът не отчая "орлите" и след само още няколко минути, попадението в тяхна полза все пак беше факт. Жоржиньо елегантно преодоля по фланга Янис Карабельов, след което центрира за Чибота. Крилото сюрпризира всички с много техничния си изстрел с глава. Той свари неподготвен стража Стергиакис и влетя в неговата мрежа за 0:1.

17′

ЧИБОТА! Постепенно шампионите започнаха да придобиват все по-голям контрол над срещата. Резултатът можеше да бъде открит, след като Якуб Шверчок намери пространство в отбраната на Славия и пусна за непокрития Чибота. Африканецът стреля без подготовка, но вратарят на "белите" изби с крак. За добавка не успя да се пребори и дебнещият на далечната греда Жоржиньо!

Снимка 457663

13′

ШАНС ЗА "ОРЛИТЕ"! Лудогорец напомни за себе си с първа опасна атака в 13-ата минута. Дан Битон успя да изведе Жоржиньо зад отбраната на Славия, който със сетни усилия достигна топката до аутлинията и я върна към Якуб Шверчок. Полският нападател стреля силно, но Стергиакис изби в корнер.

5′

Двубоят в квартал "Овча купел" започна в привидно спокойно темпо, през което нито един от двата тима не застраши опасно своя опонент. За отбелязване беше първият точен изстрел по посока лудогорската врата от страна на "белия" капитан - Галин Иванов.

1′