Славия завърши 0:0 като домакин на Вихрен в мач от 23-ия кръг на "А" група и разочарова привържениците си в навечерието на утрешната 95-годишнина на клуба. Гостите от Сандански дори могат повече да съжаляват за пропусната победа, която щеше до голяма степен да им осигури оставането в елита. Двубоят започна равностойно, като Мартин Керчев отправи първия точен удар чак в 25-ата минута, когато стреля от 20 метра, но право в тялото на Георги Шейтанов.

В ответната атака унгарецът Тихомер шутира опасно от 25 метра, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Йордан Господинов. Славия имаше леко териториално предимство, но гостите от Сандански се защитаваха добре и използваха всяка възможност да контраатакуват. В 39-ата минута Вихрен пропиля най-чистото положение за първата част. Едуардо Соуза изведе Николай Христозов в дясно в наказателното поле, но бранителят стреля право в тялото на Господинов.

След почивката картината на терена не се промени. Домакините владееха повече топката, но трудно достигнаха до изгодни положения пред Шейтанов. В 56-ата минута най-добрият в мача Соуза проби от дясно и подаде по тревата към близката греда на Тихамер, който стреля от 7-8 метра, но право в Господинов.

Малко по-късно Славия получи своя шанс. Опасен изстрел на Илия Илиев от границата на наказателното поле се отклони от крак на защитник и премина на сантиметри от вратата. След последвалото центриране от ъглов удар от дясно на Мартин Керчев капитанът Йордан Петков засече с глава от 6-7 метра, но над целта.

В 73-ата минута резервата Еривертон отправи страхотен удар от фаул от 35 метра и топката се отби в напречната греда. Осем минути преди края при бърза контраатака от дясно Соуза върна топката почти от аутлинията към непокрития Валери Георгиев, който обаче би високо над гредата от границата на наказателното поле.

Развитието на Славия 0:0 Вихрен по минути