Славия и Ботев не се победиха в отложен мач от 11-ия кръг на efbet Първа лига. "Белите" и "канарчетата" завършиха 0:0 на стадион "Славия". По този начин столичани заемат предпоследното 13-то място в класирането с 9 точки, докато "жълто-черните" са 9-ти с 14 пункта.

Гостите пристигнаха в София без голямата си звезда Тодор Неделев, който е с контузия. "Канарчетата" трябваше да се справят и с бремето от катастрофалната загуба с 0:6 от Локомотив (Пловдив).

За състава на Славия отново на вратата стартира сина на Вили Вуцов - Светослав, който се представи на добро ниво. Опитният Дарко Тасевски изведе "белите" с капитанската лента, но остана на терена само през първата част след като получи контузия.

Снимка 507919

Двата отбора излязоха с фланелки с лика на Димитър Ларгов, който почина преди дни. В негова чест имаше и минута мълчание преди началото на двубоя.

Снимка 507921

Първото полувреме бе равностойно, без особени опасности пред двете врати.

В 10-ата минута Христов засече с глава от корнер след изпълнение на Фиртулеску и стреля, но топката премина много близо до целта. Двата отбора усилено търсеха път към целта, но така и не се получаваше.

Славия - Ботев (Пловдив), 0:0

Треньорът на домакините Александър Тарханов получи добра новина преди мача

В 30-ата минута, Радослав Кирилов нахлу мощно в наказателното поле и бе в много добро положение да стреля, но вратарят Аргилашки излезе отлично и изби решително. Малко по-късно, домакините бяха принудени да правят смяна след като Виячки се контузи, а на негово място влезе бившият играч на Ботев - Милен Гамаков. До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се и така двата отбора се оттеглиха при 0:0.

Втората част започна с малко по-високо темпо.

Венци Стефанов пребори коронавируса

Беше изписан от ВМА

В 48-ата минута, Атанас Илиев получи хубаво подаване от Крис Добрев, той стреля отляво, но завършващият му удар беше неточен и излезе в аут. Малко по-късно Крис Добрев стигна до топката и от малък ъгъл стреля към вратата, но Светослав Вуцов излезе добре и лови.

Ботев (Пд) само с два успеха без Неделев за 5 години

За мача със Славия, Ботев ще бъде и без Виктор Генев

В 78-ата минута Георги Трифонов записа официален дебют с екипа на Ботев. Младокът е на 18 години от школата на "канарчетата" и наскоро подписа своя професионален договор. До края на мача не се случи нищо интересно пред двете врати и така Славия и Ботев си поделиха по една точка.