Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+6′

Край на мача.

90+5′

ГООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Стефан Велев! Антонис Стериакис не прецени едно центриране в наказателното поле. Родриго потърси Иса, който не успя да играе с топката. Кълбото стигна до Велев, който с мощен удар изравни.

89′

Жълт картон за Ангелов.

83′

Жълт картон за Гамаков.

82′

Неточен удар на Панайотов.

80′

Чунчуков заменя Рангелов.

77′

Ангелов заменя Курьор.

75′

Спасяване на Дюлгеров! Вратарят се намеси отлично след удар от пряк свободен удар на Йомов.

70′

Жълт картон за Димов.

67′

Жълт картон за треньора на Черно море Илиан Илиев. Специалистът имаше основателни претенции за официално предупреждение за Милен Гамаков, който препъна Иса. Нападателят се отскубваше сам срещу Стериакис.

64′

Велев заменя Андраде.

62′

Вълчев заменя Бенгюзов.

61′

Удар на Гамаков от пряк свободен удар минава над вратата.

59′

Жълт картон за Илиан Илиев.

53′

Спасяване на Дюлгеров! Виячки се извиси с глава след центриране от корнер и нанесе удар, който вратарят на "моряците" изби.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

45+1′

Удар на Рангелов от пряк свободен удар минава над вратата.

44′

Нов страхотен пробив на Йомов отдясно завърши с блокиран удар от Попов.

42′

Страхотен пропуск на "белите"! Йомов получи отличен извеждащ пас отдясно. Крилото напредна и пусна към Кирилов, който вместо да вкара на празна врата, бе блокиран от Попов.

40′

Кирилов стреля високо над вратата от малък ъгъл.

38′

Добра атака на Славия. Кръстев получи топката пред наказателното поле и потърси Йомов отляво. Крилото опита удар в близкия ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

26′

Жълт картон за Попадийн.

24′

Жълт картон за Виячки. Главният рефер Георги Давидов най-накрая реши да покаже официално предупреждение на играч на "белите", след няколко много остри влизания на домакините.

16′

Пропуск на Иса! "Моряците" проведоха отлична атака. Топката стигна до Курьор отляво, който намери Иса в наказателното поле. Нападателят обаче стреля право в Стериакис.

5′

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ!!! Андреа Христов се разписа. Защитникът се извиси след центриране от корнер и с глава вкара за 1:0.

1′

32. Дичев

Отборите на Славия и Черно море се изправят един срещу друг в късния неделен двубой от откриващия кръг на шампионата. Гостите от Варна имаха голямото желание срещата да не се състои заради проблемите в техния лагер, свързани с пандемията от коронавирус.

Капитанът на Славия е пред трансфер в Русия

Новината съобщи Венци Стефанов

Натоварената програма на "белите", които ще участват и в евротурнирите, обаче не позволи това да се случи и отново голямата тежест на срещата ще изнесат юношите на варненския клуб, които започват да блестят все по-ярко под ръководството на Илиан Илиев.

Общата статистика е на страната на Славия. Софиянци имат 45 победи, срещу 36 успеха за "моряците" и 31 равенства. В столицата "белите" са дори още по-категорични - 31 успеха, 14 равенства и само 11 загуби. Така те изглеждат фаворити поне на хартия.

Венци Стефанов: Нямаме време за отлагане на мачове, ако имахме 50 футболисти...

"Нищо не може да се каже сега, твърде рано е"

Треньорът на домакините Златомир Загорчич има някои проблеми около състава си. Той не може да използва контузените Атанасов и Стоев. Сърбинът вероятно ще пусне на терена Стергиакис на вратата и в защита Христов, Гамаков, Виячки и Попадийн. Кръстев и Карабельов ще започнат в средата на терена, а Кирилов и Йомов ще са на крилата. Атаката ще води Чунчуков, а зад гърба му ще действа завърналият се в родния си клуб - Димитър Рангелов, в ролята на плеймейкър.

Илиан Илиев: Няма как да сме готови за началото на сезона

"Чака ни доста трудно гостуване на Славия"

Илиан Илиев вероятно ще изведе на терена Георгиев на вратата и карето Попов, Станчев, Димов и Панов в защита. Андраде и Панайотов ще са опорните халфове, а Илиев ще изпълнява функцията на плеймейкър. Енрике и Курьор ще са на крилата, а в атака голове ще се чакат от Иса.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Георги Дойнов и Милен Арабаджиев. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Иванов.